Wpis z mikrobloga

#chwalesie #budujzwykopem #budownictwo

Heja Mirki
Całe życie mieszkałem w 50 metrowych klitach z wielkiej płyty ale...
Udało się!!! Od kilku dni mieszkam już w swoim nowym domu! Choinka już stoi i czeka na święta.
To było ciężkie 1,5 roku - chyba najtrudniejszy okres w moim życiu. Ale jestem dumny bo sporą część prac wykonałem sam po 8 godzinach normalnej pracy:
- impregnacja więźby
- inst kanalizacyjna + oczyszczalnie ścieków z drenażem graffa
- inst elektryczna
- inst odkurzacza centralnego
- izolacja pod podłogówkę (folie, styropiany)
- gładzie + malowanie
- sufity podwieszane
- część podłóg
- listwy przysufitowe i przypodłogowe
- zabudowa poddasza (do skończenia)
i wiele wiele innych drobiazgów, które pochłonęły masę czasu i nerwów
W tym czasie urodziło nam się kolejne dziecko, więc tym bardziej było ciężko. Czasami z nerwów rzucałem pacami, młotkami..
Dużo się w tym czasie nauczyłem - bo na co dzień pracuję w branży IT.
Ale warto było i teraz siadając przed kominkiem już to wiem.
flakowy - #chwalesie #budujzwykopem #budownictwo

Heja Mirki
Całe życie mieszkałem...

źródło: comment_7zMCmFIay7FOgaerP4SsZ5EqqMmZ5SEw.jpg

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
@itec Nie ma się czym martwić, w ciągu jednego dnia musi to zaorac ponieważ w innym wypadku nie było by sensu wywozenia. A po drugie wydaje mi się że jest to prawnie uregulowane że do iluś dni ma coś z tym zrobić
  • Odpowiedz
@DzikiWonsz69: Nie wiem czy jest prawnie uregulowane, ale wiem jak to w praktyce wygląda. Niektórzy składują obornik na kupy na polu, więc przez pewien czas czuć ten zapach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@flakowy: 150m użytkowych, więc całkiem fajnie a i dom całkiem ładny, ale zapytam wprost - ile kosztuje budowa takiego domu i ile kosztuje działka(ile metrów działki?)
  • Odpowiedz
  • 0
@kielonek ja niestety nie miałem czasu to za wszystkie robocizny pod klucz wyszło z 300tys. Stawki z dolnej połowy tego co się liczy.
Prawie nic sam nie zrobiłem. Żałuję tego bardzo.
  • Odpowiedz