Wpis z mikrobloga

#chwalesie #budujzwykopem #budownictwo

Heja Mirki
Całe życie mieszkałem w 50 metrowych klitach z wielkiej płyty ale...
Udało się!!! Od kilku dni mieszkam już w swoim nowym domu! Choinka już stoi i czeka na święta.
To było ciężkie 1,5 roku - chyba najtrudniejszy okres w moim życiu. Ale jestem dumny bo sporą część prac wykonałem sam po 8 godzinach normalnej pracy:
- impregnacja więźby
- inst kanalizacyjna + oczyszczalnie ścieków z drenażem graffa
- inst elektryczna
- inst odkurzacza centralnego
- izolacja pod podłogówkę (folie, styropiany)
- gładzie + malowanie
- sufity podwieszane
- część podłóg
- listwy przysufitowe i przypodłogowe
- zabudowa poddasza (do skończenia)
i wiele wiele innych drobiazgów, które pochłonęły masę czasu i nerwów
W tym czasie urodziło nam się kolejne dziecko, więc tym bardziej było ciężko. Czasami z nerwów rzucałem pacami, młotkami..
Dużo się w tym czasie nauczyłem - bo na co dzień pracuję w branży IT.
Ale warto było i teraz siadając przed kominkiem już to wiem.
flakowy - #chwalesie #budujzwykopem #budownictwo

Heja Mirki
Całe życie mieszkałem...

źródło: comment_7zMCmFIay7FOgaerP4SsZ5EqqMmZ5SEw.jpg

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
Można wiedzieć po co ci odkurzać centralny kosztujący dużo, skoro można kupić odkurzajacego robota?


@mariusz1996: Roboty mają dużo wad o których nie powiedzą Ci w tv. Odpada ich używanie w przypadku gdy posiadasz wysokie dywany no i nie wysprząta Ci porządnie, a do tego i tak musisz dbać o czystość tego robota i wymieniać części eksploatacyjne.
  • Odpowiedz
@flakowy: gratulować, na swoim najlepiej a tym bardziej, że nie jest to "mieszkanie wolnostojące" aka bliźniak aka szeregówka. ale widzę jeden błąd, którego na szczęście mój ojciec nie popełnił - nigdzie mu się nie spieszyło i kiedyś usłyszałem: "#!$%@?ę, robię najpierw ogród bo jak już się wprowadzę to mi się nie będzie chciało"
  • Odpowiedz
  • 0
@mayek:

płyta fundamentowa ocieplona xps 20 cm od dołu i po bokach
ściany - porotherm 20 cm szlifowany
ocieplenie - 25 cm grafitowego austrothermu
ogrzewanie - góra dół podłogówka zasilana z kotła gazowego kondensacyjnego
wentylacja mechaniczna z rekuperacją
okna 3 szyby w ramie salamander, montaż na ciepłych parapetach

Szanuję w hui.
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji:

Roboty mają dużo wad o których nie powiedzą Ci w tv. Odpada ich używanie w przypadku gdy posiadasz wysokie dywany no i nie wysprząta Ci porządnie, a do tego i tak musisz dbać o czystość tego robota i wymieniać części eksploatacyjne.


Dużo zależy od tego co masz na podłodze. Ja mam wszędzie panele (i kilka niedużych dywaników) i zwykły robot mopujący braava mi sie świetnie sprawdza. Inna sprawa, to że
  • Odpowiedz
Bardzo ladny i schludny. Propsuje odkurzacz w ścianach, cos wspanialego. O #!$%@? wam chodzi z balkonem? Tarasy sa wspaniale ;d
  • Odpowiedz
@obywatel_gov:
Jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk do roboty, trochę chęci i słowo klucz "dobre narzędzia" to nie ma rzeczy nie do ogarnięcia.
W pracy nauczyłem się, że robotę zaczynam od przeczytania dokumentacji producenta a nie że robię tak jak mi się wydaje, że powinno być - to bardzo ułatwia pracę.
Teraz większość prac na budowach robi się systemowo czyli korzystając tylko z produktów jednego producenta wg jego instrukcji, które
  • Odpowiedz
@flakowy: Jak Ci poszło z centralnym odkurzaczem? U siebie również będę robił we własnym zakresie i zbieram dobre rady( ͡° ͜ʖ ͡°). Jakich rurek użyłeś, jaki odkurzacz do tego, czy sam ogarnąłeś projekt instalacji, czy ktoś Ci pomagał, na co powinienem zwrócić uwagę?
  • Odpowiedz
@otoTO: hej, projekt zrobiłem sam
1. parter:
szufelka w przedsionku - na syf z butów
szufelka w kuchni
gniazdo przy schodach, w salonie i pokoju
2. Góra:
gniazda w pokojach + gniazdo w holu
Zamawiałem części tu:
opis odnośnika
tu masz najczęstsze błędy:
[opis odnośnika](https://www.budujemydom.pl/centralne-odkurzanie/13189-bledy-popelniane-podczas-montazu-centralnego-odkurzacza
)
a tu cała filozofia:
opis odnośnika

trzeba pamiętać o klejeniu ze sobą rurek.kolanek/trójników i uszczelnianiem połączeń taśmą alu

Na razie za jednostkę centralną robi
  • Odpowiedz
@flakowy: gratki. Ja juz przerabiałem temat budowy domu w Polsce, udało sie i mieszkamy na swoim od ponad 2 lat. Teraz walczę z remontem swojego mieszkania w Niemczech ale to temat rzeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz