Wpis z mikrobloga

Mirki,
ostatnio zrealizowałem mały projekt w #sketchup dla przyjaciółki. Chciała kupić szafkę pod TV plus regały więc zaoferowałem się że mogę wykonać prostą wizualizację - bo coś podobnego robiłem ostatnio dla siebie.
Dość mocno mnie to wciągneło i przysiedziałem trochę więcej czasu nad realizacją tego (wykonałem całe pomieszczenie aby lepiej oddać otoczenie, w którym będą znajdowały się elementy ważne dla projektu. Zastosowałem też kilka dodatków do renderowania, oświetlenia czy wygładzania krawędzi).

Chciałbym się Was zapytać:
- Ogólnie o wrażenie z wizualizacji (nie chodzi tutaj o kwestię gustu tylko o sam efekt wizualizacji),
- czy bylibyście skłonni zamówić sobie taki projekt? Jeśli tak - ile byście zapłacili? (na zasadzie - oto plan mieszkania a tutaj rzeczy które miałyby tam stanąć)

Info o projekcie:
- elementy na których zależało przyjaciółce: szafka po tv (jak będzie się prezentowała), regały za sofą, stolik kawowy (wszystko wykonałem sam wedle wysłanych obrazków z neta i opisów), cegła na ścianie, kolor szary na ścianach z odcięciem od sufitu, nowy TV na obrotowym ramieniu.
- Czego nie zrobiłem sam a pobrałem gotowe - lodówka,piekarnik, zlewozmywak + bateria, okap, stołki barowe (przerobiłem), lampy w kuchni (także przerobiłem je na bliższe oryginałowi), TV (dodałem refleksy) i jakieś elemty ozdobne.
- Sofa, stoliki, szafki i inne ementy - wykonane samodzielnie. Ich jakoś także chciałbym oddać ocenie.

Zdjęcia w komentarzach.
#projektowanie #wizualizacja może trochę #architektura i #mieszkanie
Pobierz
źródło: comment_bXsVOOdxWP7kllZW4W99LJrw93i2gyss.jpg
  • 25
@zubek34: Rozumiem - mimo wszystko wymiar się zgadza z tym co jest dostępne w sklepach - jedna cegła ma wymiar taki, jaki możemy kupić w sklepie.Więc wiedziałbyś już że taki standardowy wymiar byłby za duży to takiego pokoju ;)
@luukasek:
Nie, tutaj bardziej chodzi o to że mówisz jak miałoby to wyglądać, linki/zdjęcia do przedmiotów do odwzorowania - a ja to przenoszę na projekt i przygotowuję taką wizualizację jak ta + inne zdjęcia. Nie jestem architektem więc sam raczej bym nic nie urządził ; )
@DzeyKeyOrg: #!$%@? chłopaki wyżej. Jeśli nie robisz tego zawodowo i po prostu z doskoku się zaczynasz wkręcać to IMO jest spoko i śmiało możesz się bawić i rozkręcać w temacie. Nie sądzę co prawda, że znajdziesz bezpośredni rynek zbytu na takie rzeczy, ale jak już się ogarniesz mocniej to jakaś współpraca z projektantem pewnie by wchodziła w grę.