Wpis z mikrobloga

@adrian43: Trwałością dysku (chociaż to mało ważne) i szybkością. W dużym skrócie dyski TLC jak są zapełnione bardzo zwalniają i mają opóźnienia.
Ogólnie i tak to będzie dużo różnica między HDD, ale jak się już kupuje to myślę, że warto trochę dopłacić.
  • Odpowiedz
@adrian43 conajmniej 100gb, ja osobiscie mam 200 i w chwili obecnej 80 wolnego miejsca. Windows 10 czesto podczas aktualizacji robi kopie systemu jako windows.old i jesli system zajmuje Ci te 30gb, to bedziesz potrzebowal dwukrotnosci na kopie. Do tego czesc elementow przechowywanych w Temp czy moich dokumentach i 100gb moze sie okazac minimalnym przyszlosciowym rozwiazaniem. Znam takich, co mowili, ze nieeee nie trzeba, windows zajmuje tyle i tyle, a potem byly problemy.
  • Odpowiedz
@adrian43 ssd to skok szybkosci wiec tutaj najpierw rozpatruj na czym Ci tak wlasciwie zalezy jesli chodzi o dzialanie systemu. Nie ma co popadac w skrajnosc i mysle ze 128gb na partycje systemowa powinno byc wystarczajace, chociaz ja skladajac komputer pewnie wladowalbym tam 240, po prostu dla swietego spokoju.

Aktualnie mam jednak 1,5tb hdd z tego 200gb na system.
  • Odpowiedz
@adrian43 wiec tak jak wyzej, nie ma co popadac w skrajnosc i taka 128gb na partycje systemowa, bedzie na dluzszy czas wystarczajace. Bardzo prawdopodobne, ze nawet nigdy nie bedzie Ci potrzebne wiecej, a zblizysz sie np. do maksymalnej zajetosci. Niemniej ponizej 100gb bym nie schodzil.
  • Odpowiedz