Wpis z mikrobloga

Rozmowa z człowiekiem o prawicowych poglądach wygląda jak na obrazku poniżej. J - ja. P - prawicowiec.
J: Szwedzi poświęcając się postępują po chrześcijańsku
P: Nie prawda - to lewactwo.
J: Sam papież tak powiedział.
P: Papież to lewak
J: Ale przecież mi chodzi o postępowania - patrząc na działania, to pomagać i poświęcać się, to po chrześcijańsku?
P: Szwedzi mają wyprane mózgi
J: Dlaczego nie piszesz na temat?
P: Piszę co myślę, to nie przesłuchanie

I jak widać 90% jednak się zgadza, że Polska postępuje bardzo po chrześcijańsku a Szwecja wręcz przeciwnie.
Co tu widzimy? Brak możliwej merytorycznej dyskusji, wypieranie prawdy, zmienianie niewygodnego tematu, zakrzyczenie(zaminusowanie) niewygodnej prawdy.
Czyli społeczność prawicowa jest dokładnie tym z czego się śmieje u lewaków.
Piszę to jako były prawa i obecny centrowiec.

#prawica #bekazprawakow
Pobierz
źródło: comment_zcRdLiJgr1LVIz1v1F9VgkbXQ2AonelK.jpg

W kwestii imigrantów po chrześcijańsku postępuje bardziej

  • Polska 23.5% (8)
  • Szwecja 55.9% (19)
  • Oba tak samo 20.6% (7)

Oddanych głosów: 34

  • 25
@DylematyMoralne Zarówno Szwecja, jak i Polska postępuje po "chrzescijansku", ponieważ nie odmawiamy pomocy. Rzecz w tym, że zupełnie inaczej taką pomoc jako nacje widzimy. My, Polacy chcemy im dać wędkę. Pomagać na miejscu, w ich kraju, co zresztą się dzieje. Doskonale obrazuje to pomoc Syrii. Szwedzi pomagają dając ryby, co długofalowo jest po prostu głupie.
Zarówno Szwecja, jak i Polska postępuje po "chrzescijansku", ponieważ nie odmawiamy pomocy. Rzecz w tym, że zupełnie inaczej taką pomoc jako nacje widzimy. My, Polacy chcemy im dać wędkę. Pomagać na miejscu, w ich kraju, co zresztą się dzieje. Doskonale obrazuje to pomoc Syrii. Szwedzi pomagają dając ryby, co długofalowo jest po prostu głupie.


@kiszczak: Ja nie dyskutuję co dobre a co nie. Jestem za blokowaniem migrantów i bardzo za nimi
@akhdir: Ale Polska bardziej jak widać z ankiety XD
Dwójmyślenie prawaków, którzy w jednym poście piszą, że debile ze Szwecji tyrają na gwałcicieli ich żon a w drugim,ze Polacy bardziej się poświęcają. Nie widzisz tego podwójnego sprzecznego myślenia?
@DylematyMoralne Przecież Polacy tyraja tak samo. Tylko inaczej wydajemy na tę pomoc xD
Zaraz dojdziesz do absurdu w którym zaczniesz bezwzględnie wyliczać kwoty bez uwzględnienia zamożności społeczeństwa.
Widać, że chciałeś bardzo tym wpisem coś udowodnić, ale niezbyt to idzie. Tak zwykle bywa, gdy nie ma się racji xD
@kiszczak:

Przecież Polacy tyraja tak samo. Tylko inaczej wydajemy na tę pomoc xD

Serio gdzie my pomagamy migrantom? Bo raczej ludziom, którzy na migrację się nie zdecydowali.
Poza tym pisałem w kontekście ciągłego naśmiewania się z tego jak się Szwedzi poświęcają i tracą, jakimi głupcami są. Żeby zobaczyć to w kontekście myślenia chrześcijańskiego. Ale albo to zlałeś albo nie zrozumiałeś. Które z tych dwóch?
Wynik mnie w ogóle nie zaskoczył. Właśnie
@DylematyMoralne:
Tylko że chrześcijanskie myślenie w tej kwestii nie polega na nieskończonym poświęceniu, ale racjonalnej pomocy.
Co do komentarzy pod znaleziskiem to tak - sporo jest przesadzone, ale to wypok, czego się spodziewasz ¯_(ツ)_/¯
@DylematyMoralne: Zarówno szwecja jak i polska postępuje po chrześcijańsku. Po prostu religie są wewnętrznie sprzeczne, celowo aby każdy mógł sobie wybrać pasujący mu fragment. Religia to takie narzędzie wielofunkcyjne, 90% jest nieprzydatna ale każdy i tak znajdzie coś dla siebie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tylko że chrześcijanskie myślenie w tej kwestii nie polega na nieskończonym poświęceniu, ale racjonalnej pomocy.


@akhdir: No nie do końca. Właśnie irracjonalne poświęcenie jest zgodne z tym myśleniem. Dać link do przemówienia papieża, czy też #!$%@? głupoty?

Co do komentarzy pod znaleziskiem to tak - sporo jest przesadzone, ale to wypok, czego się spodziewasz

Nie chodzi mi nawet, że przesadzona. Ja się z większością w sumie zgadzam, bo to co robią
@DylematyMoralne No właśnie pomagamy ludziom, by nie musieli decydować się na migracje. Przecież według samych migrantów to właśnie "przymus" emigracji to największa krzywda. Pomagamy więc zgodnie z ich oczekiwaniami, co zostało zresztą docenione w Damaszku (Polska to kraj, który przeznaczył najwięcej pieniędzy jak i zasobów ludzkich do obsługi szpitali polowych). I nic nie zlałem. Akurat Twój wpis jest bardziej niż wymowny. Cały czas starasz się przemycić tezę, jakoby bardziej pomagali Szwedzi. A
Zarówno szwecja jak i polska postępuje po chrześcijańsku. Po prostu religie są wewnętrznie sprzeczne, celowo aby każdy mógł sobie wybrać pasujący mu fragment. Religia to takie narzędzie wielofunkcyjne, 90% jest nieprzydatna ale każdy i tak znajdzie coś dla siebie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@PiSbolszewia: Jednak jak się spojrzy obiektywnie z boku, który kraj ile poświęcił i ile wysiłku włożył w pomoc, to sprawa jest dosyć oczywista.
Ile
@PiSbolszewia: Z wszystkiego co napisałem tylko tyle? Widać muszę zadawać pytania TAK NIE - jak do dziecka bo tacy ludzie tutaj niestety ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ile przeciętny Polak poświęcił, żeby muslim uchodźca miał lepiej? Kilka złotych na osobę.

Ile poświęcił przeciętny Szwed? bezpieczeństwo, dużo pieniędzy, kulturę, przyszłość kraju i być może własną przez być może konieczność dłuższej pracy

Odpowiedz tak nie na pytanie:

-Czy uważasz w
@DylematyMoralne Ale tu nie ma żadnej hipokryzji. Myśląc po chrześcijańsku: dopóki istnieją możliwości pomocy w takiej formie (pomoc na miejscu) dopóty lepiej pomagać tak. Jeśli takie możliwości by się skończyły, to po chrześcijańsku myślałbym jak pomagać dalej. Szwedzi po prostu poszli na skróty i wyśmiewanie ich nie ma nic wspólnego z hipokryzją dopóki sami pomagamy.
@kiszczak: Dobrze, skoro Polacy tacy dobrzy i tak się poświęcają ale są mądrzejsi i nie wiedzą że lepiej pomogą na miejscu, to wyjaśnij dlaczego zgodzili się a nawet na własną rękę sprowadzali Chrześcijan z Syrii ale już muzułmanów nawet za cenę ogromnych kar?