Wpis z mikrobloga

@Ceglarek: DOZ to rak, tak samo superpharm. NIGDY, nie zaproponują ci tanich leków, tylko same z najwyższą marżą. A i średnio każda pierdoła OTC +25% . Np thiocodin w Ziko 7, apteka prywatna 8-9 a DOZ 11,99
I ta mina że nie nabije targetu na Xylorin, bo z Polfy za 5 zł kupiłeś to samo gowno
@grucha_88: To że ta apteka to rak to inna sprawa, ceny w aptece i w internecie potrafią się rożnić dwukrotnie. Ale zarabianie na gratisie dawanym przez producenta to dodatkowe świństwo.
@Ceglarek: ja do tej pory jestem zadowolony cen z Doz. Czasem się różnią w aptece dozowej a na stronie internetowe, ale zwykle jest taniej niż w zwykłych aptekach. Najtaniej chyba w Ziko.
I jak proszę o tańszy zamiennik to dostałem, a co do marży a jaką mieli na tańszym leku marżę mnie nie obchodzi ( np. to dostałem, przykład alantanPlus zamiast Bepanthen )
@Ceglarek: @grucha_88: podobnie jak @Lewo: jestem zadowolony z DOZ. Różnica w cenach jest widoczna. We Wrocławiu jest parę tanich aptek ale DOZ w większości różnica jest taka, że przy zakupie recepty składającej się z kilku pozycji opłaca się podjechać do jednej z kilku.
Co do zamienników, nie przypominam sobie żeby mi proponowano...
@vicking: o to mi chodzi, że jak nie powiesz ze chcesz tanszy to dają najdroższy. A w innej aptece jak babka widzi, że złotej karty to ty nie masz xD to proponuje ci cos tanszego, a w DOZ nigdy + te rakowe proponowanie tego. co im podpowiada kąputer :) np kupujesz gripex i podpowiada jej np wit C.
@grucha_88: Tak jak napisałem, nie wiem jak wygląda sytuacja w przypadku tańszych odpowiedników. Osobiście robię tak jak napisałem - recepta, doz.pl , weryfikacja ceny, tel do apteki blisko domu, jak jest różnica spora to kierunek DOZ ;)
Jednak zapamiętam Twoją uwagę i jak będę się kiedyś wybierał znów po jakieś zakupy to zapytam o tańszy odpowiednik czegokolwiek co bym brał ;)
@Lewo @vicking : Ja ostatnio kupowalem krople dla dziecka, na stronie mieli cene 26 PLN, w aptece... 52 PLN (w pierwszej chwili pomyslalem, ze przez pomylke podali mi cene za 2 opakowania, bo idealnie 100% wiecej). To że będzie drożej się spodziewałem, ale taka przebitka to przegięcie pały. Na ceneo (https://www.ceneo.pl/9613967) te krople kosztuja od 17 do 22 PLN. Mowa o leku bez recepty, na lekach na recepte z tego co
@Ceglarek: zależy czy to jakaś apteka która przy okazji realizuje zamówienia doz czy doz-owa apteka.
Przez neta zawsze taniej ( taka różnica jak piszesz mi się nie przydarzyła, jeśli prawda to trzeba uważać ), ale jakbym miał porównywać ceny z ceneo a niesieciowymi aptekami to na doz-ie mniej stracę.
@Lewo: DOZ, apteka w centrum handlowym, wiec koszty najmu pewnie wyzsze i sobie rekompensuja. Troche rzeczy u nich kupilem i tez nigdy nie spotkalem sie z tak duza roznica cen, zawzyczaj bylo to kilka zlotych.