Wpis z mikrobloga

@AmonGoeth: Już się obawiałem, że to ja po prostu robię się za stary na sci-fi... Chociaż w tym roku byłem 2 krotnie na Blade Runnerze 2049 i świetnie mi się oglądało. Fabularnie nowe star warsy to kino klasy B... Może i C.
Co do pochodzenia Rey to mam nadzieję, że jest ona powiązana z rycerzem, który przetrwał Rozkaz 66 - Quinlan Vos. To mogłoby tłumaczyć m.in. wpi**dol jaki zorganizowała Pretorianom i
@Xerdur: Jestem sceptycznie nastapiony do tego typu scenariusza, ponieważ nie idzie to w parze z doktryną Disneyowską która wyraźnie mówi "I ty możesz być kimś nawet jeśli myślisz że jesteś nikim i nie masz korzeni"
Pokazuje to historia Rey i pokazuje to scena zwieńczająca film z chłopcem który zamiata podłogi "BUT HE THINKS BIG"

Trzeba się z tym pogodzić że Lore/Canon SW został wrzucony do kibla.
Dla tych co lubią extended
@AmonGoeth: Ogólnie Vos był w trylogii Mrocznego Widma (dwukrotnie). Raz go można było zobaczyć na Tatooine (Quai-gon Jin podszedł do niego), a raz był wspomniany w Zemście Sithów jako Generał Vos.
I jeszcze pojawił się w wojnach klonów, które chyba są zaliczane do kanonu.
@AmonGoeth: Ale sam przyznasz, że najnowsza część sagi powinna nosić tytuł "Rebelia Ucieka". Pasowałoby to do poprzednich trylogii - Atak klonów, Imperium kontratakuje i właśnie Rebelia ucieka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AmonGoeth: Mam już pomysł na tytuł kolejnej części. Zgodnie z poprzednimi trylogiami - Zemsta Sithów, Powrót Jedi to kolejna "ostatnia część trylogii" mogłaby się nazywać Rehabilitacją idiotów. :)
@Xerdur: muszą uwalić Leie w jakiś spektakularny sposób więc może "Przemineło z Leią?" "The Last Leia" "To nie jest kraj dla starych ludzi wg braci Cohen"? Bo wszyscy leciwi ubici, została sama gimbaza i kumple z liceum w rolach głównych a nowy obecny supreme Leader wydaje się mieć jeszcze pryszcze.