Wpis z mikrobloga

@Mateusz471: Raczej przede wszystkim cena, no i zwykle nie każda wersja silnikowa jest oferowana z automatem.
Z większą awaryjnością to bym nie przesadzał.

Co do kontroli nad biegami - w droższych/sportowych autach jest jeszcze sekwencja i zmiana łopatkami ;)

jazda na skrzyni manualnej jest bardziej ekonomiczna.


@CJzSanAndreas: Zobacz jakiego rzędu są to róznice :D
@Mateusz471 w moim przypadku nie było opcji na automat. Potrzebowałem auto na szybko, do tego promocja na koniec roku więc brałem co akurat było na placu a nie było ani jednego automatu. Jeżeli będę kupował auto następnym razem na spokojnie to tylko automat. Wybieranie manuala to zwykle Januszostwo. Nowy automat jest pod każdym względem lepszy do codziennej normalnej jazdy. Oczywiście w tym kraju to nie przejdzie bo tu "lubią #!$%@?ć" i jeżdżą
Jestem nieco niedoświadczony, stąd też moje pytanie do kierowców, którzy posiadają samochody już jakiś czas. Dlaczego wielu kierowców wciąż wybiera manualne skrzynie biegów, skoro automaty są dużo wygodniejsze ?


#pytanie #motoryzacja #samochody

@Mateusz471: bo jak masz automat starszej generacji, to najnormalniej w świecie wkurza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wrzuci wyższy bieg że aż silnik bulgocze, chcesz przyspieszyć i nic. Dociskasz gaz i ten nagle redukuje o dwa
@Mateusz471 jeździłem automatem raz więc specjalistą nie jestem ale w firmie sprzedawali auto i zawsze jest tak ze ofertę kierują do pracowników a jak żaden pracownik nie chce to wystawiają na ogłoszenia OtoMoto itp.

I kolega zainteresował się takim samochodem bo przebieg legitny i wszystkie wpisy serwisowe z ASO
Samochód 2012r. Oczywiście automat skrzynia a w książce serwisowej 2 wpisy naprawy skrzyni oraz 3 wpisy o całkowitej wymianie skrzyni że względu na
@animuss 1. Przyzwyczajenie - ok zgadza sie całe życie na manualu więc ludzie biorą manualne

2. Oczywiście że automat więcej pali i to nie jest stereotyp.

3. Automaty nie psuje się cały czas ale jest bardziej awaryjny od skrzyni manualnej a koszt naprawy automatu jest o wiele droższy bo wymaga wiedzy i odpowiednich narzędzi i podejrzewam że nie każdy mechanik poradzi sobie z naprawą.