Wpis z mikrobloga

Protestanci wierzą, że uczynki człowieka nie maja wpływu na jego Zbawienie (na które wpływa jedynie wiara w Jezusa Chrystusa). Wierzą też, że chrześcijanin nie musi pokutować za grzechy, bo Jezus odkupił grzechy ludzkości na krzyżu. Czyli... według nich "dobry chrześcijanin" może zachowywać się jak ch*j, ale dopóki wierzy w Chrystusa to zostanie Zbawiony?

Nie rozumiem tego... Może to dlatego, że wychowywano mnie w wierze katolickiej. Gdyby wychowywali mnie luteranie lub ewangelicy, to może łatwiej byłoby mi to zrozumieć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#religia #chrzescijanstwo #zbawienie #katolicyzm #protestantyzm #protestanci #teologia
  • 9
@Stooleyqa: kiedyś słyszałem, że teoretycznie tak - osoba szczerze wierząca w Jezusa, niezależnie od uczynków trafi do nieba, jednak osoba szczerze wierząca w Jezusa nie będzie #!$%@? z definicji - to się wyklucza.
Oczywiście wg chrześcijan każdy grzeszy, nawet najbardziej oddany wyznawca, stąd pewnie takie podejście, bo w podejściu zero-jedynkowym do grzechu, to wszyscy w sumie jesteśmy #!$%@? ;)
@Stooleyqa taka postawa to właśnie grzech przeciwko Duchowi Świętemu, ten najgorszy z grzechów. Mnie uczono, że zbawienie jest darem, wynikającym z wiary a nie z uczynków. Moja wiara ma góry przenosić, mam zawierzać w każdej kwestii Bogu. Stawiać Boga nie tyle na pierwszym miejscu priorytetów co zawierać Go w każdym ich punkcie. I dopiero wtedy pojawiają się uczynki, bez których wiara byłaby pusta. Natomiast uczynki nie są próbą zasłużenia na zbawienie, ale
Protestanci wierzą, że uczynki człowieka nie maja wpływu na jego Zbawienie (na które wpływa jedynie wiara w Jezusa Chrystusa).


bo tak naucza Biblia np. Ef 2:8-9 i wiele innych, polecam list do Rzymian rozdziały 1-11 w tym temacie.

Wierzą też, że chrześcijanin nie musi pokutować za grzechy, bo Jezus odkupił grzechy ludzkości na krzyżu.


oczywiście że Jezus odkupił grzechy ludzkości na krzyżu ale nie wiem skąd wziąłeś że chrześcijanin nie musi pokutować?