Wpis z mikrobloga

@ZnienawidziszMnie "to tylko stara tradycja" tylko starą tradycją sa cale te swieta jak i cala nasza kultura, poszanowanie dla starszyzny, przytrzymywanie drzwi i inne upszejmosci, ktore sprawiaja, ze spoleczenstwo i jego jednostki jako tako zgodnie egzystują miedzy soba. Z tym sie nie dyskutuje bo to tradycja i tyle. Poczytaj sobie o korzeniach tego zwyczaju to moze przychylniej spojrzysz na ten aspekt swiat.
@ZnienawidziszMnie: smutno, że tak piszesz, ale mam świadomość, że w wielu domach tak to wygląda. U mnie co roku są dwie wigilie. Jedna jest bardziej na zasadzie odbębnić i z głowy. Druga to prawdziwa rodzinna wigilia. Łamanie są opłatkiem trwa bardzo długo. Jest to okazja, żeby porozmawiać z każdym otwarcie (10 osob). Mamy bardzo dobry kontakt, wiec wiemy co, komu życzyć i nigdy nie jest to zdrowia, szczęścia i nawzajem. Jest
@ZnienawidziszMnie: a najlepiej jak jeszcze jest jakaś ciotka czy ktoś kogo masz daleko w piździe i dzielisz się z nim opłatkiem bo wszyscy podchodzą do wszystkich xD głupota i cholernie kłamliwe, a każdy się cieszy XDDD
u nas chyba tylko raz w roku jakoś nie było tego tylko ogólnie ktoś powiedział do wszystkich każdy sobie kiwnął głową i było spoko a nie to całe kłamliwe #!$%@?
@ZnienawidziszMnie lubię święta ale łamanie opłatkiem jest najgorsze, może dlatego ze wigilię spędzam z rodziną ojczyma, oprócz jego i mamy nikt mi tam nic szczerze nie życzy. Ale w tamtym roku wykombinowalam, w tym zrobię to samo - mam dwie młodsze siostry, wezmę sobie którąś z nich pod pachę i uwaga skupia się bardziej na niej niż na mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)