Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić tablet. Przeznaczenie - czytanie książek w .pdf. Do 500 zł. Im mniej tym lepiej.

Książki różne – od takich dobrze zrobionych <10MB z rozpoznanym tekstem po kobyły 100MB będące zlepkiem skanów stron. Muszę przyswoić dużo wiedzy i pomyślałem zabierać czytanie do łóżka. Chciałbym tablet, który się w takim zadaniu przesadnie nie zakrztusi (przesuwanie stron). Duży ekran mile widziany.
3G nieistotne, wifi tak, jack mile widziany, bateria – będę go używał w domu, więc nieistotna. Tak jak i ilość pamięci – wszystkich książek mam może na 4GB, więc 16GB pamięci to nie problem.

Nigdy nie miałem tabletu, więc się nie znam.
Widzę dwie opcje – bieda tablet z polskiego sklepu (czy będzie wystarczający), lub coś bezpośrednio z Chin i loteria celna. Ktoś w chińskich kodach wrzucił np. Teclast P10 w górnej sferze mojego budżetu – 10 cali i wysoka rozdzielczość. W polskich sklepach jak patrzę to w budżecie są jakieś Overmaxy, Kiano, czy tam Kruger Matzy. „Markowe”, np. Huawei Media Pad za 400 zł w X-Kom ma 8 cali i 1GB RAM, albo nowsza wersja za 500 (tylko czy cali to nie będzie za mało?). Co do RAM, to nie wiem, czy jak tylko będzie tam PDF przeglądany, to będzie potrzeba 2GB. Iść w #android czy w #windows dla #pdf? Penie Android. Jaka aplikacja najpłynniej je otwiera?
Nigdy nie zamawiałem bezpośrednio z Chin i przyznam, że doceniłbym propozycję w tym budżecie zarówno z Polski, jak i z Chin.
Podstawą jest działanie, które nie spowoduje u mnie wyrywania włosów przy czytaniu książek. Gier nie będzie. Internety? Może, ale jedynie jako dodatek.
#pytanie #tablet #tablety #bangood #zakupyzchin #chuwi #teclast #huawei #acer #krugermatz #banggood #gearbest
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@saperq: Przecież tłumaczę, że to są PDFy i także grube krowy po 100MB, gdzie masz zlepek skanów stron - bez rozpoznanego tekstu, jako zdjęcia. Z tego co czytałem, to czytniki sobie z czymś takim nie radzą. Mogę się mylić. Poradzą sobie z takim z rozpoznanym tekstem, ale mam wątpliwość czy się nie zakrztusi taki czytnik przy większym PDF...
Do tego rozamiar - myślę 8-10 cali.
OK, sprawdzę bliżej temat czytników,
  • Odpowiedz
OK, wstępnie jeżeli się nie przekonam do Chińczyków, to się chyba zainteresuję:
Huawei MediaPad T3 10 WIFI
9,6 cala, metalowy tył, matryca niestety nie FHD, 2GB RAM (co nie było wcale oczywiste u innych), Android 7, rozpoznawalna marka i zakup w Polsce. Procesor to Snapdragon 425, więc szału nie ma, ale jednocześnie nie jest to jakiś chiński wynalazek, który jest nieprzewidywalny (jak ten cały Rockchip). Snapdragon powinien także chyba dać pełną zgodność
  • Odpowiedz