Wpis z mikrobloga

@Dpdp: sam zainteresowalem sie krypto od tej ostatniej fali w mediach wiec nie oszczedzajac w slowach jestem krypto januszkiem bez zadnej wiedzy a po 3-4 dniach zainteresowania sie tematem juz wiem ze to scam, wiec zdania nie zmienie ;P jak ktos bez zadnego obeznania w to wejdzie to jest po prostu przegrywem, nieudacznikiem zyciowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nauczyli sie po frankowiczach ze mamy wielu idiotow w kraju, ktorzy pozniej wymagaja zeby za nich splacac zobowiazania


@Mrbimbek: tu nie o to chodzi. Winna jest KNF i cały system bankowy, że istnieje i udaje boga. To oni namawiali ludzi do brania kredytów we frankach. Gdyby ich nie było nikt nie miałby do nikogo roszczeń. Tak jak w krypto. Stracisz to twój problem a nikogo więcej.
  • Odpowiedz
@Nicescroll: bo odbiera im kolejną smycz na bywatela. Odbiera im monopol na kontrolę nad pieniądzem. Odbiera im możliwość okradania cię przez inflację i wiele innych. Poszukaj czegoś na temat obecnego systemu kreowania pieniądza przez władze. Jak to ogarniesz to stanie się dla ciebie jasne czemu się boją.
  • Odpowiedz
@Nicescroll: nie chcesz wymieniać, udostępnij w swoim sklepie, namów znajomych, którzy mają sklep do akceptowania. Nie oczekuj, że stary system sam strzeli sobie kulę w łep i zacznie akceptować bitcoina. Poza tym tylko głupi płaciłby bitcoinem w okresie kiedy jego wartość rośnie.
  • Odpowiedz
@pawlo74: Ale, to sie nie zmieni. Krypto to taka "zabawa internetowa", to nie ma żadnej wartości bo rząd nie dopuści do tego aby miał. Puki co wszyscy się nim bawią ale nie zapłacisz nim podatku nie kupisz nic w sklepie bo musi mieć to przełożenie na realny pieniądz. Jak dla mnie teraz jest idealny sposób żeby wszystko sprzedać, zabawa w krypto stała sie dość poważna i niebawem rządy jedne z drugim
  • Odpowiedz
@escabor: nie ma do rzeczy jedyny czynnik na to wpływający XD masowy wyplyw kapitału z polski do zagranicznych giełd to jest problem, i knf nie może tego zabronić tylko chociaż ostrzegiwać przed takimi hurraoptymistami jak ty. Bajeczki o miłości do wolności sobie gdzieś wsadź, bitcoin to zwykła akcja na giełdzie nie pieniądz
  • Odpowiedz
Ale, to sie nie zmieni. Krypto to taka "zabawa internetowa", to nie ma żadnej wartości bo rząd nie dopuści do tego aby miał. Puki co wszyscy się nim bawią ale nie zapłacisz nim podatku nie kupisz nic w sklepie bo musi mieć to przełożenie na realny pieniądz. Jak dla mnie teraz jest idealny sposób żeby wszystko sprzedać, zabawa w krypto stała sie dość poważna i niebawem rządy jedne z drugim zaczną podkopywać
  • Odpowiedz
@Nicescroll: No w 2013 upadła największa giełda, stracono ponad 8% wszystkich wówczas btc w obiegu, chiny banowąły btc, inne giełdy były hakowane... w sumie najczarniejsze rzeczy się stawały... których chyba sceptycy nawet nie przewidzieli.
BTC spadło poniżej 200$, po czterech latach mamy 16k $, nie wiem co by musiało się stać żeby btc upadło, koniec świata?
  • Odpowiedz
@pawlo74: Jak dla mnie inwestycje nie muszą być racjonalne, i ta taka mi się wydaję, tak widziałem jaki jest zwrot i jak wiele można było zarobić, ale kiedy ta "waluta" zacznie być zagorzeniem dla państwa, poleci i z nią twoje oszczędności.
  • Odpowiedz
@siemankooo: Pomyśl dlaczego tak jest? masz cyfrową walutę, taka jak masz w grach i dlaczego ona ma wartość w realnym świecie, dlaczego ktoś chce za nią zapłacić chociaż jest świadomy tego, że to tylko i wyłącznie zabawa, bo to nigdy nie dostanie się do normalnego obiegu.
  • Odpowiedz