Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #programowanie #junior #pytanie #pytaniedoeksperta

Cześć wszystkim,
Jestem obecnie w klasie maturalnej w technikum i po maturze planuję wykorzystać czas na jakiś staż/praktyki w celu zdobycia jakiegoś doświadczenia na realnych zleceniach. Moim problemem jest obecnie brak konkretnie skrojonego projektu, z którego miałbym satysfakcje. Wiele z nich leży na dysku nieskończonych, a niektóre są tak niechlujnie napisane, że niedowierzam sobie w jaki sposób kminiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ogólnie to moim kierunkiem byłby backend w php(+Symfony) lub python(+django). Teraz szukam jakiejś porady, które projekty robią wrażenie i są przydatne przy szukaniu staży?
Moje pomysły narazie to jakaś strona RESTowa albo bardziej rozbudowany CRUD(Wszystko robione z wykorzystaniem gita).
Co możecie jeszcze zaproponować?
  • 2
@Edgard: raczej użytkowników mieć nie będziesz, więc musisz polegać na strumieniach danych z jakiegoś źródła. Spróbuj jakąś agregację danych z ciekawym interfacem, przykładem może być np SnoopSnoo - jakoś trudne nie jest zaczęcie tego, potencjał na rozwój dalszy jest (np użycie NLP do wyciągania danych). Innym pomysłem jest na przykład zbudowanie jakiegoś systemu CI, ale do tego potrzebować będziesz serwerów (np z AWSa) które kosztować będą. Jakimś analogicznym rozwiązaniem do SnoopSnoo