Wpis z mikrobloga

@chaberr: u mnie zanim wykryto podczas kolonoskopii minęło pół roku. Zostalem na nia skierowany poniewaz lekarz rodzinny slyszal o tej chorobie co nie zawsze jest oczywiste a ja po prostu mialem mocne bole brzucha i trudnosci z wyproznianiem. Jest wiele chorób układu pokarmowego stąd średni czas wykrycie Crohna w Polsce wynosi 2 lata.
@2phonesylwus: w jakim szpitalu tak sie "zajeli" Twoim tata?
@ETplayer: trzymaj się. Choroba jest upierdliwa, ale
  • Odpowiedz
mój niebieski miał parę dni temu kolonoskopię - ale w pełnej narkozie. Na pocieszenie powiem tyle, że trwało to jakieś 10 min. Później będziesz bąki puszczać ;) nie powinno boleć, raczej będzie nieprzyjemne - ale do przeżycia, dasz radę! ()


@Nadia_Szkoplandia: to skąd Twój niebieski wie, że było nieprzyjemnie skoro miał pełną narkozę? xD Kolonoskopia nawet bez znieczulenia nie jest zabiegiem bolesnym, bolesne i to
  • Odpowiedz
@savanna: Z tego zabiegu to najgorsze jest przygotowanie się do niego... Miałem 2x w narkozie bo byłem za mały, a teraz powiedziałem, że nie będę się w żadne znieczulenia czy inne bzdety bawić bo szkoda mi czasu tylko po zabiegu chce wsiąść w samochód i pojechać do domu. Ze 2 razy zabolało jak za dużo powietrza wpuścił, żeby jelito rozciągnąć, tak to bezboleśnie...
  • Odpowiedz
@Mr_Gray: mówi się, że przyczyną może być nadmierna sterylność, "dmuchanie na zimne", w dzieciństwie. Organizm nie ma możliwości "przyzwyczaić się" do naturalnie występujących brudów, bakterii i alergii pokarmowych - a w konsekwencji w dorosłym życiu wszystko wywołuje reakcję organizmu (jelit). Choroba cywilizacyjna...
  • Odpowiedz
  • 2
@chaberr: brak apetytu, spadek wagi, gorączki i bardzo duże biegunki 5-15 dziennie.
Na jelicie grubym u twojego ojczulka to pewnie wycieki cześć. U mnie zahaczone było trochę cienkie a ono jest duzo bardziej wrażliwe i nawet pic sie nie powonno 3 dni po.
Póki co wszystko jest na dobrej drodze:)
  • Odpowiedz
@Nadia_Szkoplandia: @PaprykarzXL: powiem tak (zawsze tak mówię, jak ktoś mnie pyta, czemu bez znieczulenia coś robię) - skoro przeżyłam podwójną, czterogodzinną krioablację na żywca , to nie co mi tam jakaś kolonoskopia ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ból w łopatkach chwilę po tym, jak zmrożona krew dotarła do głowy i pleców był niesamowity. A, no i znieczulenie dawane w kość łonową było równie fajne ( ͡
  • Odpowiedz
@ETplayer: moja też ma crohna, współczuję. Jak mieszkaliśmy w PL to sytuacja pogarszała się w zatraszającym tempie, lekarze podawali coraz więcej sterydów które powodowały takie bóle stawów że nie mogła się ruszać, choroba nie reagowała na żadne leki które podsuwali w międzyczasie.

Po przeprowadzce do DE znów droga przez konwencjonalne terapie ale szybko przeszli na leczenie biologiczne i po prawie 2 latach z kroplówkami ostatnio dostaliśmy informację po badaniu, że po
  • Odpowiedz