Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki mam pilne pytanie, chciałem dzisiaj pobrać sobie z bankomatu 40zł a zamiast tego dostałem 100zł w dwóch 50zł banknotach. Nie brałem potwierdzenia i dlatego byłem pewny że chyba źle wybrałem i zaznaczyłem opcję 100zł do czasu, aż przyszedł sms z potwierdzeniem wybrania 40zł. No i jestem w szoku! Pierwszy raz dostałem coś za darmo, choć moja intuicja i przeczucia każą mi myśleć inaczej. Jestem przekonany że bank się o to upomni bo mają przecież nr karty i pewnie dojdą kto nieświadomie zajumał 60zł. I tu moje pytanie do kogoś z branży lub po podobnych przeżyciach -jak to rozwiązać? Dzwonić do nich że mają erorra czy czekać aż sami będą szukać pieniędzy? Jak żyć? dodam że nie mam zamiaru jeździć i tłumaczyć się gdzieś po bankach czy sądach za ich błędy. Nie jestem jakiś pazerny i mogę to oddać ale nie chce poświęcać swojego czasu żeby załatwiać ich sprawy. Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?
#banki #pytanie #pytaniedoeksperta #bankomat #bankowosc #prawo #kiciochpyta
  • 17
@morson: żeby oddać, zwłaszcza że nie jest to jakaś kosmiczna kwota. On dostał chyba 5 dych za dużo, stracił czas na telefony, odsyłali go od banku do tych od bankomatów i ostatecznie jeszcze dostał #!$%@? xD
@hematemesis i bądź tu dobry i miej gest żeby oddać a oni nie chcą. Pewnie im się przypomni za 2 lata i trzeba będzie oddać z odsetkami. Ja tam wolę nie mieć kłopotów z bankami
@morson: najlepiej zadzwonić na infolinię banku do którego należy bankomat. Jeśli tego nie zrobisz to nic się takiego nie stanie, bank po jakimś czasie gdy uzgodni gotówkę w bankomacie zwróci się do Ciebie z prośbą o możliwość pobrania tych pieniędzy z Twojego konta. Bez żadnych odsetek. Przynajmniej tak jest w banku w którym pracuję. Ale jak masz czas i chęci to zadzwoń, bo prawdopodobnie ktoś skopał robote przy załadunku gotówki i
@Radziwil172 dzięki wielkie za odpowiedź. Właśnie wracam z pod tego bankomatu -byłem spisać numer i widzę że jest już wyłączony czyli ktoś sprawę zgłosił. Mam do Ciebie pytanie, czy jeśli pojadę do swojego banku to załatwie to na miejscu? będę obok w poniedziałek to bym wstąpił. Nie lubię mieć długów i nie pozałatwianych spraw dlatego wolał bym to rozwiązać przed świętami aby mieć czyste sumienie
@morson: Z tego co wiem to w swoim banku raczej nic nie załatwisz jeśli nie otrzymają informacji od banku-właściciela bankomatu. Oni nie mają wglądu do dziennika obcego bankomatu przez co nie mogą zweryfikować ile chciałeś wypłacić, ile dostałeś i czym było to spowodowane.
@morson: Oni i tak muszą najpierw sprawdzić ile im brakuje i zrobić listę kart, którymi wypłacono więcej niż zabrano z konta. To trochę potrwa pewnie. Dostaniesz pismo z prośbą o zwrot hajsu albo sami Ci go zabiorą nawet. Jakbyś teraz poszedł i im oddał to jeszcze by Ci potem drugi raz zabrali i dopiero by było.