Wpis z mikrobloga

#kupautozmikro #samochody #mercedes #w211

Mireczki i Mirabelki, szukam jakiegoś dupowozu w budżecie do ~25 tys. Najlepiej sedan lub nieduże kombi w dieslu lub benzyna + gaz. Do tej pory celowałem w Mondeo MK4, Citroëna C5, ewentualnie Accorda, ale ciężko znaleźć coś konkretnego w regionie.

Teraz wpadło mi ogłoszenie, na sprzedaż Mercedes W211 E320, rocznik 2003 I trochę ponad 300 tys. przebiegu za 25 tys. Ma dodatki z AMG, zrobiony zawias tył, hamulce przód, regenerowaną skrzynię, po wymianie olejów i filtrów. Opony podobno w dobrym stanie, w miarę nowe.
Warto? Na co zwracać uwagę przy oględzinach, ewentualnie co powinienem wiedzieć przy rozważaniu zakupu? Jak z kosztami eksploatacji i ubezpieczenia?

PS: jest ktoś z #rzeszow, kto mógłby polecić jakiś serwis lub człowieka, który rzetelnie by mi sprawdził samochód przed zakupem?
  • 32
@ValarStulejaris: Panie , lepiej znajdź sensowną ofertę mondziaka mk4 niż kupuj w tej cene w211 ;), jeśli zaś koniecznie chcesz zakupić w211 podjedź do czacha na aso sprawdza ci wszystko dogłębnie ;), zaś koszty eksploatacji będą w MB o wiele większe niż przy mondeo.
@ValarStulejaris: nie znam się na Mercach, ale znajomy jeździł takim sporo lat i cóż, koszty są spore. To zawias (w Twoim przypadku niby robiony, ale nadal...), raz mu elektronika padła (w #!$%@? cebulionów wtedy poszło w inwestycję), to jakieś inne pierdoły, skrzynia to też kłopoty. Każda głupota kosztuje dużo, ogólnie kiepski wybór jeśli szukasz czegoś o rozsądnych kosztach eksploatacji.

Wg mnie lepiej cierpliwie poczekać na jakąś sensowną ofertę na Mondeo, C5,
@kubaamm @joolekk @tommo21 @KrzysztofKrawczyk
Dzięki za opinie. Do tego merca przekonuje mnie spora pojemność silnika z niezłym zapasem mocy, komfort, fajne wyposażenie i przede wszystkim automat. Wolałbym chyba starszy pojazd, ale wygodny i fajnie wyposażony, niż nowszego golasa. Z drugiej strony mam właśnie rozterki, że to nie jest najmłodsza fura i koszty eksploatacji, nie mając zaufanego mechanika, mogą być sporo większe niż np. przy Mondeo ( ͡° ʖ̯ ͡°
@ValarStulejaris coś szybko regenerowana ta skrzynia jak ma rzeczywiście 300 tys.
Może tak - mam trzy lata kombi przedlift końcówka 2004 r. 220 CDI 150hp, zrobiłem program 170 hp 440 nm. Przejechałem ok. 70kkm. Bardzo polecam. Przez trzy lata: termostat 100 zł, pompa wysokiego ciśnienia używka 150 zł (profilaktycznie - stara delikatnie się pociła), turbo(używka z anglika z minimalnym przebiegiem 600 zł - chodzi drugi rok lala), 2 świece żarowe.
Żadna z
@wojaski poważnie? Jeszcze nie spotkałem pordzewiałej 211, u mnie też ani śladu korozji, może mówisz o pokolizyjnych egzemplarzach? Ale wtedy to już każdy samochód może rdzewieć.

Tak na marginesie z ciekawostek, z historii mojego - w 2008 r. miał szlifa na autostradzie w Niemczech, lewy cały bok, naprawiany i lakierowany w Aso, po latach żadnego śladu rdzy.. Co Ty opowiadasz? ( ͡ ͜ʖ ͡)