Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Mam pytanie odnośnie green velo. Jak wygląda sprawa z prysznicami? Jeżeli brałbym namiot i spał w wyznaczonych miejscach na szlaku green velo właśnie to tam są jakieś łazienki czasem? Albo jest gdzieś oznaczone gdzie są te łazienki? :)
#greenvelo #podroze
  • 34
  • Odpowiedz
@Simfecstio: O stary.. Bardzo rzadko zdarzają się takie gdzie możesz na dziko rozłożyć namiot i jesteś niewidoczny. To bardziej punkty, w których możesz odpocząć lub zjeść tak jak to było w moim przypadku. Wyjątkiem jest jeden spotkany MOR, który znajduje się na terenie domu kultury i tam normalnie za drobną opłatą prysznic i pole namiotowe. Jak chcesz to daj znać, podeśle Ci link do mapki którą przygotowałem z zaznaczonymi moimi
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Nie liczyłem, bo wychodzi śmiesznie tanio. Masz tam w opisach do noclegów ceny. 20-30zł za sensowny pokój. Za pole namiotowe musisz liczyć jakoś 30zł/2os. Nie spaliśmy na dziko więc codziennie był prysznic. Jak chcesz żebym nad czymś się rozpisał to daj znać, bo wiem że jest dosyć mało świeżych info o green velo
  • Odpowiedz
  • 1
@saffal najlepiej właśnie popytać kogoś kto był. Trochę czytałem ale jakoś mało konkretnych informacji. A jaki namiot mieliście na 2 osoby? Głównie drogi gruntowej prawda? Ile km dziennie robiliście? W sumie mogę to sprawdzić z mapy.. ehh jutro się odezwę albo.. za jakiś czas. O 7 wstaje a jeszcze daleko do snu;)
  • Odpowiedz
@Simfecstio ja również najchętniej jutro ci wszystko powiem tylko się przypomnij. Mamy fjorda nansena veig 3, ale to jest wyprawówka więc idealna na dwie os plus bagaż. Srednio chyba lekko ponad 100km wyszło. Jechaliśmy tyle ile nam sie chciało no i głównie ja się dopasowywałem do różowego
  • Odpowiedz
  • 1
@ajsp a w tym? Ja nie wiem w ile osób uda nam się pojechać. Już jakieś przygotowania poczyniłem ;) teraz tylko namiot i torby na bagażnik. Wszystkie inne już mam. Ostatnio doszła na kierownicę. Jednak 3 l to trochę mało xd na zdjęciu wydawała się większą..
  • Odpowiedz
  • 1
@ajsp myślałem że chodzi o 2019. Oczywiście że następny rok. Teraz to trochę kiepsko. Mój zimuje w piwnicy u babci ;) trochę sakwy mnie bolą bo to jednak spory wydatek. A jak jest możliwość to lepiej korzystać. Z czasem będzie tylko gorzej ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@faramka spotykamy się ponownie ;) sprzęt wygląda fajnie ale jednak raczej poza mój.. może bardziej poza budżet brata (ma żonę, nie pozwoli mu tyle wydać). Bardzo prawdopodobne że będziemy jechali samochodem więc waga nie jest aż tak ważna, czytałem też że te ultra lekkie mają większą tendencję do rozrywania, przecierania więc nic by nie stało na przeszkodzie żeby były grubsze cięższe i... Najlepiej tańsze. Sakwy crosso faktycznie bardzo dobre. Okazało się
  • Odpowiedz
będziemy jechali samochodem


@Simfecstio: ej, myślałam, że rowerem! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A tak serio: chodzi o to, że będziesz miał service car?

Materace i namiot używaliśmy kilka razy przez te trzy sezony, nic się nie przetarło
  • Odpowiedz
  • 0
@faramka tzn rowerami i samochodem. Zależy ile będzie chętnych osób. Chociaż dość mocno prawdopodobne, że ludzie dadzą dupy i pojedziemy tylko w 2 rowerami. Dlatego z tymi rzeczami tak zwlekam...
  • Odpowiedz
  • 1
@faramka kurde mam właśnie fajna sakwę z Ali ale deczko mała. 3 litry. Bratu kupiłem taka 9 litrowa. W mija wejdzie kurtka przeciwdeszczowa plus klucze i dokumenty. Raczej nic więcej. Bardzo ładna i fajna ale mała. Chociaż na ryby jakbym jechal rowerem też da radę raczej. Ubrań nie mam gdzie schować ale na krótkie trasy jak najbardziej. Dłuższe jako miejsce na dokumenty i portfel żeby brać jak się wchodzi do sklepu
  • Odpowiedz
@faramka: Chociaż widzę, że torba całkiem fajna ale specjalnie zwracałem uwagę aby mocowanie kończyło się trochę niżej. Dużo jakiś pierdół mam na kierownicy lampki itd więc wolałbym tego nie zasłaniać. Są extendery do kierownicy ale nie wiem czy Torba może się na tym trzymać. Taką mam :)
https://pl.aliexpress.com/item/INBIKE-Bicycle-Front-Bag-Waterproof-Bike-Handlebar-Basket-MTB-Pannier-Frame-Tube-Cycling-Bag/32826345405.html
  • Odpowiedz