Wpis z mikrobloga

Po chałupach w mieście chodzą naciągacze ze spółki Polski Prąd i Gaz.
Takiego śmiecia ludzkiego wpuściła do chałupy moja matka i pokazała mu rachunek za prąd z Enei.
Ten #!$%@? na podstawie tylko tych danych, które zobaczył na rachunku zawarł umowę w imieniu mojej matki na dostawy energii od tych złodziei.
Zastanawiam się czy te rachunki i pseudoumowa, którą przysłali (na której to podobno nie musi być podpisu i żaden też nigdy nie został złożony) to zwykły śmieć, ale to się pewnie tak nie skończy bo zaraz zaczną straszyć windykacją czy innymi komornikami.
Myślę, że zgłoszę sprawę do UOKiK, ale chyba również na Policję. To jest chamskie oszustwo z wyłudzaniem danych włącznie. Mam nazwisko tego patafiana.
Jak sądzicie - co z tym zrobić?
Powiadomcie swoich rodziców. Zwłaszcza tych w podeszłym wieku.
#szczecin #pytanie #oszukujo #prawo #policja
  • 25
@PanKracy582: Przedstawiał się jako pracownik/współpracownik obecnego operatora, tj. Enei.
Matka powiedziała, że się zastanowi. Poprosiła o dane do kontaktu (jeżeli coś zostawił to już tego nie znajdziemy) i posłała w cholerę.
a czas na odstąpienie od umowy? 14 dni chyba. Zgłaszaj


@nietosamo: @denerwujesie: ważna sprawa bo pewnie 14 dni już minęło, ale dam sobie rękę uciąć, że typek o możliwości odstąpienia od umowy w żaden sposób nie poinformował. A jako, że na papierze nic nie ma to:

Jeżeli konsument nie został poinformowany o prawie do odstąpienia od umowy, może skorzystać z tego uprawnienia w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Jeżeli jednak w
Jak już minęło 14 dni to mogą być kłopoty bo zmieniłeś usługodawcę. Zerwanie umowy będzie kosztować. To samo w przypadku jak miała umowę w enei to też pociągnął ją do opłat karnych za zerwanie umowy.


@Doomey: jw. Żadnych problemów nie powinno być. Enea ma to w dupie bo nie jest stroną w tym sporze.

Jeśli mama ma umowę w Enei na zwykłą taryfę G11 to jest ona zawierana na czas nieokreślony
@denerwujesie: Ja bym w pierwszej kolejności poszedł na policje zgłosił oszustwo. Z papierkiem przyjęcia zawiadomienia zadzwonił do tej firmy, która ci przysłała rachunek, że nigdy nie zawarto z nią umowy, nie masz z nimi nic wspólnego.

@nietosamo: No właśnie źle radzisz. Bo dotychczasowy operator nie wypowie ci umowy na podstawie twojej ustnej deklaracji. Bo jeśli tak to randomowy człowiek może dla śmieszkowania dzwonić i wypowiadać umowy na prąd?

Ja zdecydowanie