Wpis z mikrobloga

@Thorkill: i jak zwykle lecisz w kulki, bo koszty podane przez http://www.defense.gouv.fr/ dotyczą takie malutkiego drobiazgu,że do kosztów eksploatacji wlicza się wszystkie wydatki, w tym zwiększone osobowe na misjach i amunicję. Pociski i rakiety ciut kosztują. Piloci w misji bojowej też dostają inne stawki. Niby taki drobiazg ale ty oczywiście tego nie dostrzegasz.
  • Odpowiedz
No tu już są twoje publicystyczne dywagacje.


@Thorkill: buhhhaaha a jak nazwać twoje dywagacje na temat awaryjności miej chłopie trochę rigcz ja wiem że płacą Ci za to ale #!$%@? bez jaj nie rób z siebie kretyna
  • Odpowiedz
Może dlatego, że fabryki i serwis mieliśmy mieć na miejscu?


@jaqqu7: Serwis tak, ale części zamienne to już byłyby z francuskich zakładów. Poza tym masz przykład Świdnika. Jak się zwiększyły koszty serwisu Sokołów po przejęciu przez Włochów.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Problem w tym, że to są dywagacje dopiero - myślę, że części też były uwzględnione i cena ustalona odgórnie jak to bywa przy takich umowach. Plus nie jest powiedziane, że w dalszej perspektywie nie mielibyśmy produkować własnych podzespołów.
  • Odpowiedz
Problem w tym, że to są dywagacje dopiero


@jaqqu7: No pewnie że dywagacje. Przecież mamy mało info. Ale ta wasza propaganda że te śmigłowce były takie super właśnie się rozsypała. No i słusznie, bo gdyby były super to Francja miałaby ich więcej i jakieś poważne kraje też by je kupiły.
  • Odpowiedz
Póki co Macierewicz i spółka mydlą oczy od wielu miesięcy, a następców nie ma.


@jaqqu7: Bo one nie są najważniejsze. W sumie są kompletnie nieważne. Najważniejsza jest obrona plot i przeciw-rakietowa.

Also już ci wyżej tyle razy udowodniono,


@jaqqu7: E tam, bzdury. Nikt mi nic nie udowodnił. Raz tu puściłem fake newsa ze starym zdjęciem niby Gelsdorf. Nie z mojej winy. Wy tu dziennie puszczacie/wykopujecie z 10 fake
  • Odpowiedz
@Thorkill: No i jak widać po ostatnich negocjacjach i na to nie ma co liczyć, bo MON zaczyna już się wycofywać rakiem, że jednak za drogo. Do tego tamte śmigłowce to priorytet, bo na chwilę obecna możemy obudzić się z ręką w nocniku bez transportowców i ratunkowych, a w tedy płacz.

No i Macierewicz powinien być zdymisjonowany za dwa lata bezczelnych kłamstw, gdzie co miesiąc obiecywał, że w kolejnym już
  • Odpowiedz
No i słusznie, bo gdyby były super to Francja miałaby ich więcej i jakieś poważne kraje też by je kupiły.


@Thorkill: hahaha znowu po raz kolejny ignorancja wylewa się z ciebie. Caracale to wersja rozwojowa Eurocoptera Cougar który z kolei jest wersja rozwojową śmigłowca Puma, są to śmigłowiec o uznanej marce na całym świecie, służące w siłach zbrojnych i marynarce wojennej ratownictwie i transporcie wielu panstw. Jest co najmniej popularny
  • Odpowiedz
@Thorkill: może i się nie znam, ale jak f16 włączy dopalacz to po 10sekundach wypruje się z całego paliwa i wątpię żeby wtedy spalał mniej od śmigłowca xD
  • Odpowiedz