Wpis z mikrobloga

@BojWhucie: Smog to wynik tego że polacy (celowo z małej) są zbyt głupi żeby zrozumieć że paląc od dołu marnują masę paliwa a do tego zatruwają powietrze. Samochody produkują małą część zanieczyszczeń.
Zresztą w Passacie B5 TDI nie ma bajerów takich jak asystent jazdy w korku więc można się domyślać że przedmówca ma na myśli auto spełniające normy EURO5 albo EURO6, raczej to drugie
@fishery: a ja tam lubię autobusy miejskie. Teraz mieszkam na wsi i szlag mnie trafia, że muszę jechać autem lub pksem gdzieś, a tak to co chwila autobusy jadą, miesięczny około stówki (a nie 500 na paliwo jak teraz), mogę pięć razy dziennie jechać gdzie chce. A że ścisk, trudno, najwyżej staję blisko drzwi, trzymam się barierki i jadę. Dla mnie miejskie mają dużo plusów.
@fishery:

-#!$%@? wie czy przyjedzie i kiedy.

są appki pokazujące gdzie stoi bus w czasie rzeczywistym

-Te wietrzenie środka przy braku ogrzewania.

nie spotkałem się z autobusem z brakiem ogrzewania w Warszawie jeszcze (co innego z tramwajami, ale to też nie jest częste)

-Zapach współpasażerów spod znaku czerwonego noska i fioletowej butelki.

no tu się zdarza będąc szczerym

-Sebix/Karyna drący ryja do telefonu.

rzadko słyszę kogokolwiek odzywającego się w komunikacji

-Gimbaza
@BojWhucie: Tylko samochód.Pare miesiecy temu musiałem dwa miechy dojezdzac do pracy autobusem i tramwajem.Współczuje jak ktos tak jezdzi cały rok.Awarie taboru, opóznienia,krzyczacy ukraincy, pijane sebki, karyny z wrzeszczacymi bachorami, upał a klimy niet, brak miejsc siedzacych, zle skomunikowane przesiadki.Jedynie ceny wmiare spoko bo 110pln za miesieczny a fura około 400pln za paliwo ale warto doplacic za komfort.
@fishery: Mówiłem o appce... U mnie to wygląda tak, że wychodzę z domu i podjeżdża w tym momencie to co chcę, wsiadam i jadę. Nigdy nie czekałem na nic dłużej niż 10minut, a to i tak skrajne przypadki.
@BojWhucie: Tak, tak, autobus taki super. Jak mieszkasz w Centrum Warszawy albo jeździsz poza godzinami szczytu to owszem. W przeciwnym przypadku:

- tłok
- smród
- marznięcie na przystanku
- a potem gotowanie się w autobusie

sorry, ale wolę już postać 10 minut w korku, finalnie dojechać i tak szybciej niż w autobusie a w trakcie tego posłuchać muzki/audiobooka i nie #!$%@?ć się na współpasażerów

Te memy są o tyle głupie,