Wpis z mikrobloga

@badtek: Pieniądze, które dostają za dzieciaki nigdy nie powinny trafić do budżetu państwa, tylko bezpośrednio do ich kieszeni poprzez mniejsze opodatkowanie pracy.

I w wypadku, gdy trafiają najpierw do budżetu państwa, a dopiero potem do rodziców - to tak, to jest socjal :).
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: zgodnie z definicją naukową, programy te nie są programami socjalnymi - pomoc społeczna (socjalna) to taka, która uzależniona jest od kryterium zarobków lub majątku.

W rozumieniu potocznym oczywiście jest to socjal ale naukowo można się kłócić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
I w wypadku, gdy trafiają najpierw do budżetu państwa, a dopiero potem do rodziców - to tak, to jest socjal :).


@Maliszak: ok niech będzie, że socjal, ale czy rozdawnictwo? Bo wg mnie nie, tak naprawde zabiera się ludziom więcej, niż daje, bo jest jeszcze koszt biurokracji.
  • Odpowiedz
@badtek: 6 tysięcy brutto, 7,2 tysiąca koszta pracodawcy, 4,2 tysiąca na rękę i Ty tutaj widzisz trzy tysiące złotych podatku dochodowego!?

Nie wiem czy zacząć lekcję WOS o kosztach pracy czy odpuścić jakąkolwiek dyskusję, bo dla Ciebie PIT i składki na ubezpieczenia społeczne to jedno i to samo.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy zacząć lekcję WOS o kosztach pracy czy odpuścić jakąkolwiek dyskusję, bo dla Ciebie PIT i składki na ubezpieczenia społeczne to jedno i to samo.


@wolodia: XDDDD chyba lekcję socjalizmu i propagandy...
A co to za różnica, Panie liberale? To są podatki dochodowe. Naliczane od dochodu. Jeśli wierzysz w to, że ZUS czy NFZ to jest składka na ubezpieczenia, to jesteś naiwny. Przecież rząd w tym roku dodał
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Z tej listy kwalifikuje się tylko 500+
MDM - zrobiło to PO
M+ - państwo tych mieszkań nie daje tylko wynajmuje/sprzedaje bez marży
WiekEmerytalny - przywrócenie umownego wieku (nawet Korwin mówił że tak powinno być)
  • Odpowiedz
16:21 - 885+ Kocham WYKOP! PAMIĘTAJCIE TYLKO DYKTATURA KTÓRĄ WYBRAL SUWEREN! HAHA XD ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ͡ ͜ʖ ͡)( ͡ ͜ʖ ͡)( ͡ ͜ʖ ͡)
@Assailant: @HAL__9000
  • Odpowiedz
@KarakanPL:

500+? kasa za robote, narobiłeś dzieci dostajesz swoje za to że nie ma przyrostu ujemnego, za darmo nie będę latał z 5 dzieci, tak jak ty nie będziesz zamiatał ulicy za friko.


Nie no poważnie, ja mam nadzieję, że Ty nie możesz głosować, ja nie wiem czy czytałem coś głupszego w ciągu ostatniego miesiąca. Oczywiście masz swoją 'moralność' i 'zasady', definicje etc. więc w swoich oczach jesteś czysty, ale
  • Odpowiedz
16:21 - 885+ Kocham WYKOP! PAMIĘTAJCIE TYLKO DYKTATURA KTÓRĄ WYBRAL SUWEREN! HAHA XD ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ͡ ͜ʖ ͡)( ͡ ͜ʖ ͡)( ͡ ͜ʖ ͡)

@KarakanPL: Po cholerę
  • Odpowiedz
@KarakanPL: Od kiedy lewactwo jest kwestią czyjejś opinii? Można być zwolennikiem albo przeciwnikiem socjalu, ty jak widać jesteś jego fanem tak jak reszta sympatyków PiS-u i tyle w tym temacie. To, że próbują uchodzić za prawice nie ma żadnego znaczenia wobec prostych faktów. Oczywiście, że możesz wyrażać swoje poglądy, kto ci tego zabrania?

Nie przypominam sobie żebym krzyczał coś o demokracji także nie mam pojęcia o czym mówisz. Założyłeś, że
  • Odpowiedz
@Elaviart: Nie no dałeś mi do spostrzeżenia że mam się zamknąć ponieważ każdy mnie zgasił, fanem może byłem ale nie jestem aż tak w 100% ale radykalne poglądy mam i tego się nie wstydzę ponieważ ich nie zmieniam i nigdy nie zmienię tak jak totalna krzyczy że PiS do będzie na taczkach wywożonych które już przygotowali za co moim zdaniem to jest przestępstwo bo nawołują do siłowego usunięcia legalnego rządu
  • Odpowiedz