Wpis z mikrobloga

@Uogolnienie: a czym fotografujesz? Sam chcę trochę poeksperymentować analogiem i rozglądam się po rynku. Miałem starego dobrego Zenita, ale myślę o Canonie AE-1 lub czymś podobnym.
@Szumo strasznie lubiłam tego canona, ale ceny potwornie skoczyły (a w moim poszła elektronika po wycieczce kajakowej). W tym momencie używam pentaxa me super oraz canona 300 v (to już taki nowszy wynalazek, pasują do niego obiektywy z bagnetami od eosa, te same co do współczesnych lustrzanek). Z zenita zrezygnowałam gdy po raz n-ty zerwał mi film. Bardzo polecam praktic'i. Obiektywy z systemu m-42 to absolutne cuda, ale ciężko trafić na idealny
@Uogolnienie: na Canona 300v też patrzyłem, bo pracuję na obiektywach Canona na co dzień. Tylko rozmiarami jest zbyt podobny do dzisiejszych lustrzanek, a szukałem czegoś bardziej kompaktowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) M42 są super też pod lustrzanki cyfrowe, zwłaszcza jak ma się adapter z potwierdzeniem ostrości. Obrazki całkowicie inne :)
@Szumo to popatrz na pentaxa! Jest malutki w porównaniu z resztą a jednoczesnie ma niezwykle duży wizjer :) to prawda, ten canon w ogóle wygląda niezachęcająco, ale kupilam na podróż i świetnie się sprawdził. Dwa razy mniej obiektywów do dźwigania. Przerzucałam tylko 50 i 35 z jednego do drugiego body
@Szumo tak, to fakt, to odbiera trochę z możliwości! Ale to tak jak canon ae1, on ma bagnet canon fd i tez trzeba oddzielne szkla :( jezeli m42, to ja bym jednak praktici testowala! :)
@Szumo szukaj tez klonów praktyki typu cosina, revuenon, porst itd. Poszukaj na europejskim ebay bardziej niż na allegro, wbrew pozorom można taniej coś wyrwać i w lepszym stanie niż na allegro
@Szumo: @Uogolnienie: do pentaksa są całkiem fajne adaptery na M42, bez szkła, nie wystają po za korpus. Daj znać pokażę Ci jaki kupić :)
ach... jak ja bym do tego wrócił jeszcze... Ale teraz mam nowy dom, a nie mam powiększalnika, "pożyczyłem koledze" i już chyba nie wróci do mnie.
@Uogolnienie: Oczywiście że nie :) bagnet K oprócz gwitu jest wymiarami zgodny z M42 (no troszkę większy otwór - ale dzięki temu mamy możliwość założenia idealnego adaptera).
np. taki: http://allegro.pl/adapter-pentax-m42-nieskonczonosc-opis-montazu-i5991279609.html
ważne by był bez kołnierza!
Wywoływałem kiedyś, ale nie było mnie potem stać na klisze... za drogie się zrobiły, a za słabe zdjęcia robiłem by na to kasę wydawać.