Wpis z mikrobloga

  • 111
Strasznie denerwują mnie kierowcy którzy widząc że z naprzeciwka nadjeżdża pojazd który wyprzedza, zamiast ułatwić mu ten manewr to zaczynają trąbić, migać światłami drogowymi, tak jakby ich ktoś nie widział, dla mnie w takiej sytuacji nie jest problemem zwolnić ułatwiając mu zakończenie manewru, czy nawet zjechać na pobocze jeśli to możliwe, ale jak widać w polsce jak w lesie nic sie nie zmienia.
#motoryzacja #polskiedrogi #samochody #prawojazdy #gorzkiezale #oswiadczeniev
Gostas - Strasznie denerwują mnie kierowcy którzy widząc że z naprzeciwka nadjeżdża p...

źródło: comment_aaDarrSyad2WXhoD5LVEitZc0p0T55FD.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
wykonujac taki manewr trzymasz sie jak najblizej wyprzedzanego samochodu a nie wydupiasz na srodek przeciwnego pasa jak ci idioci


@elemylinkiniebieskie: Otóż nie. W tej sytuacji nie wykonuje się takiego manewru. A już z całą pewnością nie zmusza się nikogo do jazdy pasem awaryjnym, poboczem.
  • Odpowiedz
ale nie rozumiesz, ze gdyby kazdy trzymal sie prawej strony drogi, to jezdziloby sie lepiej i bezpieczniej?


@elemylinkiniebieskie: Tam już (film) bliżej prawej się nie da. A wiesz, że rowerzysta nie musi jechać przy samej krawędzi jezdni?
  • Odpowiedz
@reddin: kiedy jeszcze jezdzilem po PL tirem i wymuszali na mnie zjazd na pobocze to takim cwaniaczkom dojeżdzalem do środkowej linii jeszcze xD dlugie plus syrena i szybciutko wracali na pas

( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Gostas

@Wayne_Schlegel nie no zdecydowanie lepiej iść na czołówkę, pozatym na krajówce nie widze problemu jeśli chodzi o pobocze @CzeXD chyba jedyny zrozumiał


Tych co nie ratują się ucieczką na pobocze już z nami nie ma, więc się nie wypowiedzą mirko. Zły target obrałeś. Chyba każdy kto trochę więcej jeździ miał styczność z taką sytuacją i wiadomo, że zjechanie z drogi to ostateczność, ale którą trzeba brać pod uwagę.
  • Odpowiedz