Wpis z mikrobloga

Cześć, na początku zaznacze że jestem kompletnie zielony co do kryptowalut, więc nie zjedzcie mnie za niewiedze haha.
Mam pewien kapitał tj. 25k i chce zainwestować go długoterminowo w kryptowaluty, potrzebuje troche pomocy. Generalnie chciałem się dowiedzieć, który portfel jest najbezpieczniejszy, która giełda ma najmniejsze fee, ogółem jak poruszać się po kryptowalutach jak i giełdach i serwisach z nimi związanymi najefektywniej...
Pytań mam jeszcze kilka, ale to może jak już się rozwinie dyskusja.
Dzięki wielkie z góry :)!
#kryptowaluty #bitcoin #litecoin #btc #ltc
  • 34
  • Odpowiedz
@Dpdp
@Mroowczan ostatnio #bitbay jest polecany coraz mniej, ale chyba dalej to dosc ssolidna gielda. Najbezpieczniejsze sa portfele fizyczne no ledger nanos lub zwykly paper wallet(podobno). Dlugoterminowy hodl to fee dla ciebie nie jest malo.istotne bo czy zaplacisz 10 pln czy 15 na 3 lata to zadna.roznica. najprawdopodobniej i tak bedziesz musial korzystac z kilku roznych gield bo z polskich malo krypto jest dostepnych.
  • Odpowiedz
@unchaineddd: Aktualnie czekam na weryfikacje od bitbay, słyszałem że może to troche potrwać. Faktycznie - wiem nie wiele, aczkolwiek dążę do tego by być na bieżąco i z dnia na dzień powiększać swoją wiedze. Dlaczego złym jest pytać innych, bardziej doświadczonych. Przetrzepywanie internetu w momencie hype'u na BTC nie należy do fajnych, a selekcjonowanie aktualnych wiadomości na ten temat nie należy do prostych...
  • Odpowiedz
@Mroowczan: idź do kasyna, stań przy stole do ruletki, #!$%@? te 25k na czarne lub czerwone - masz niemal 49% szans na 100-procentowy zwrot zainwestowanych środków w ciągu kilkunastu sekund. Żadna lokata, a nawet sam bitkojn nie da Ci takiego zarobku. a i podatku nie będziesz musiał płacić, i nie będziesz nieświadomie wspierał terroryzmu. przemyśl to.
  • Odpowiedz
@Mroowczan: zależy czy będziesz handlować tym btc czy hodl. Ja kupowałem z myślą o hodl i trzymałem na paper wallecie ale potem przerzuciłem się na electrum (z możliwością wysyłania, paper nie ma takiej możliwości, ale piszesz sobie na kartce klucz publiczny i prywatny i nikt Ci go nie zhackuje).

Ledger Nano to portfel sprzętowy, słyszałem że najbezpieczniejsza opcja ale on chyba kosztuje ok 600zł
  • Odpowiedz
@KartonPoPizzy: Jeśli miałbym stawiać na hazard to poszedłbym w Pokera :). Natomiast 25k, które posiadam jest wolnym kapitałem, który jak każdy rozgarnięty człowiek chce zainwestować. Może fakt, troche późno - a może nie. Nie wsadziłem pieniędzy jeszcze nigdzie, więc nie wiem po co takie dogryzanie. Stworzyłem owego posta by właśnie dowiedzieć się jak to wygląda u was, może jakieś porady - bo widzę że jesteś doświadczony...
  • Odpowiedz
@Mroowczan: najważniejsza porada, i to całkiem serio, nie inwestuj wszystkiego, jeśli nie wiesz w co inwestujesz. chcesz zacząć zabawę? kup trochę za mniejszą kwotę, obczaj działanie giełd i portfeli, poobserwuj wykresy, śledź info o kryptowalutach, poczytaj trochę o samych bitkojnie (główie kwestie techniczne). jak już będziesz kumał czaczę, wchodź za więcej.
  • Odpowiedz
@CS-Losser: Jasne, w życiu nie wszedłbym na nieznajomy grunt allin... Chce zacząć od kwot rzędu 500/1000zł. Generalnie moje grafik dzienny jest strasznie zapchany ze względu na prowadzoną firme przeze mnie, stąd też chce zainwestować długoterminowo - ale dopiero wtedy kiedy już poznam rynek na tyle, by poczuć się pewnie...
  • Odpowiedz
No dobrze, powiedzmy że chcę wejść kwotą 1k PLN. Dzisiaj troche obserwowałem wykresy (nareszcie miałem chwile) i przypadł mi do gustu LTC, dość ładnie leci w ostatnich dniach - z tym że czytałem o możliwej korekcie. BTC - cóż... przy aktualnym kursie dużo nie zyskam ową kwotą...
  • Odpowiedz
@CS-Losser: Jutro rano sobie na spokojnie do lektury przysiąde i zobaczę. Jestem skory zainwestować ten tysiąc na LTC, może faktycznie przy takim hype'ie być dobry punkt startu :)
  • Odpowiedz