Wpis z mikrobloga

Cześć, na początku zaznacze że jestem kompletnie zielony co do kryptowalut, więc nie zjedzcie mnie za niewiedze haha.
Mam pewien kapitał tj. 25k i chce zainwestować go długoterminowo w kryptowaluty, potrzebuje troche pomocy. Generalnie chciałem się dowiedzieć, który portfel jest najbezpieczniejszy, która giełda ma najmniejsze fee, ogółem jak poruszać się po kryptowalutach jak i giełdach i serwisach z nimi związanymi najefektywniej...
Pytań mam jeszcze kilka, ale to może jak już się rozwinie dyskusja.
Dzięki wielkie z góry :)!
#kryptowaluty #bitcoin #litecoin #btc #ltc
  • 34
@Mroowczan: co do kursów to aplikacja coinmarketcap. Jest też masa innych aplikacji, które podają newsy o różnych coinach. Jednak co mogę polecić to szperanie samemu. No i wiadomo jak się robi głośno o jakimś coinie (wcześniej IOTA teraz LTC) to warto szybko wchodzić, bo prawdopodobnie będzie szybko rósł przez dzień lub dwa.
@Mroowczan: Nic bardziej mylnego. Już za 14 dni, około 17 grudnia 2017 r. możemy spodziewać się kolejnego hard forka sieci BTC. Kolejny widelec przewidziany jest na blok nr 498888.

Jak przeczytać możemy na oficjalnej stronie projektu, Super Bitcoin jest odpowiedzią na spadek dominacji BTC w całym rynku walut cyfrowych, który spowodowany został wzrostem zainteresowania inwestorów Ethereum i Zcash. Wszystkie osoby, które w chwili podziału będą w posiadaniu BTC otrzymają również SBTC
@jarzyn86: Czyli mam rozumieć, że powstanie nowa kryptowaluta związana z BTC. Czyli jeśli wejde w BTC przed 17 grudnia, moge liczyć na 1:1 w SBTC, które także prawdopodobnie wystrzeli tak?
@Mroowczan: Kolego pamiętaj o dywersyfikacji środków, kup trochę LTC, BTC, Liska, Iota i nie ładuj całej kasy w jedną krypto. Z całą kasą również nie wchodź odrazu na hura, zainwestuj 5k i obserwuj swoje zachowanie. Jak wjedziesz ze wszystkim to możesz stać się bardzo płochliwy, byle czerwona świeczka i jakiś koment na wykopie sprawi że wymienisz wszystko na fiaty, a to tylko chwilowa korekta i zaraz całość wystrzeli, a ciebie już