Wpis z mikrobloga

Wyszła nowa wersja Android TV do MECOOL M8S PRO+ portowana z Nexus Player. Aktualizacja ma numer: 20171210
Zmiany to:

Added local update and backup option from Settings->About->System update based on Amlogic stock OTAUpgrade app.

Added additional options (Reboot & Sleep) to global action menu that displays when you press and hold the Power button.

Resolved permissions issue with legacy Android TV Remote service, the one that works without Bluetooth.

Latest build from Open GApps (20171210)


Dla mnie bardzo fajnie, że wprowadzono możliwość aktualizacji OTA z ustawień, nie trzeba instalować terminala i klepać komendy. Wystarczy wejść w ustawienia -> informacje -> system update i już można aktualizować plikiem zip z pendriva.
Teraz też na ekranie głównym są 2 linie aplikacji, a nie jak poprzednio jedna z "suwakiem".
Można też wyłączyć wyszukiwanie głosowe i nie trzeba 3 razy klikać na pilocie np w YouTube przy wyszukiwaniu żeby wprowadzić tekst pilotem/klawiaturą.
Dodane też zostało menu zasilania. Po dłuższym przytrzymaniu przycisku zasilania na pilocie pokazuje nam się teraz menu z 3 dostępnymi opcjami:
- wyłącz,
- reboot,
- sleep.

Wszyscy, którzy mają już zainstalowane ATV mogą zrobić aktualizację w bardzo łatwy sposób.
Osoby, które mają na froncie między szczebelkami przycisk reset uruchamiają boxa z wciśniętym przyciskiem reset aby wejść w tryb recovery i zainstalować pobrany plik zip z aktualizacją wgraną na pendrive.
Osoby, które nie mają przycisku reset pobierają ze sklepu google aplikację do obsługi terminala, np Termux. Następnie włączają aplikację i wpisują komendę:
su następnie

reboot recovery
I instalujemy z menu TWRP plik zip z aktualizacją.

ROM do pobrania: KLIK

MECOOL M8S Pro+ można kupić za ok €33 (najtaniej był za ok €26) w GearBest: KLIK
Instrukcja jak zainstalować AndroidTV na tym urządzeniu: KLIK
Recenzja urządzenia: KLIK
Wątek autora ROMu: http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/firmware-roms-tools-bx/659305-rom-mecool-m8s-pro-tvstock-nexus-rom-android-tv-7-1

MECOOL M8S Pro+ bez refa: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_656048.html

#kodi #kodiwpigulce #mecool #tvbox #androidbox #androidtv
kodiwpigulcepl - Wyszła nowa wersja Android TV do MECOOL M8S PRO+ portowana z Nexus P...

źródło: comment_LH11QRZxutgBRI1oKGbiFieF2wt0thB4.jpg

Pobierz
  • 6
@kodiwpigulce_pl mam pytanko odnośnie płynności odtwarzania na nim IPTV przez kodi czy np Perfect Player oraz materiałów jakości FullHD i wyżej - czy nie ma żadnych ścin oraz czy nie widać że urządzenie sobie nie radzi z przetwarzaniem takiej jakości ? Czy np odtwarzanie IPTV czy materiałów z Kodi na komputerze jest tak samo płynne jak na MeCool czy na MeCoolu wychodzi to troche gorzej ?
@ZeRG_O: MECOOL łyka wszystkie pliki bez zająknięcia. 4K/1080p 265x. Co do IPTV też nie zauważyłem problemów. Wiem, że mi box od xiaomi gubił klatki przy IPTV przy jakimś dynamicznym streamie jak np piłka nożna. Tutaj nie zauważyłem ale może też dlatego, że nie oglądam za dużo piłki nożnej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kodiwpigulce_pl a możesz napisać jak to wygląda w przypadku kupienia w gearbest Mecoola i np. przyjdzie z tą złą kością pamięci - to jest jakaś metoda żeby móc "wymieniać" ( ͡° ͜ʖ ͡°) do skutku aż trafi się odpowiednia ?
@ZeRG_O: w przeciągu 3 tygodni przyszły mi 2 nowe Mecoole z dobrą pamięcią. Wiec jest duże prawdopodobieństwo, że już nie ma tych wadliwych. Jakieś 2 miesiące temu dostałem z wadliwą pamięcią i został mi wysłany drugi już z działającą pamięcią. Chcieli tylko dowód w postaci wideo, że box się nie uruchamia po aktualizacji.