Wpis z mikrobloga

@rastafaraj93: hmm ciekawy temat. To jest na hak czy montujesz bezpośrednio do auta? Jeśli na kulę to ma ona ograniczony nacisk. Jeśli na stałe chyba blach i oświetlenie i nie powinno by problemu ale nie jestem w tym temacie ekspertem.
@rastafaraj93: podejrzewam, że te rowerowe Thule i tym podobne montowane na hak mają jakieś homologacje i teoretycznie to powinno mieć homo. Prawdopodobnie gdzieś jest nabita i tyle.

Na rowerowe na pewno nie trzeba żadnych dokumentów przy sobie.

No i pamiętaj jakie tutaj moto jest zawieszone - one mało ważą, takie typowe drogowe raczej przekroczą nacisk i bez przyczepy z osią się nie obędzie. (wyobraź sobie 200kg zawieszone za obrysem auta, ciążące
@rastafaraj93: w204 ma 100kg, więc w przypadku motocykla ze zdjęcia pewnie na styk akurat.

Sama platforma raczej nie waży 50kg, te rowerowe są stosunkowo lekkie, ta tutaj podejrzewam, że nie jest dużo cięższa (miałem w rękach taką na 2 i 3 rowery).
@11mariom: moze i masz racje ale i tak nie ma opcji zeby tego uzyc bo ja chce z tym przejechać do holandii grubo ponad 1000km wiec nie warto ryzykowac uszkodzenia auta i motocykla bo to za duzy dystans zbyt duze obciazenie na jakies 50km naprzyklad to pewnie nie bylo by problemu :p
@rastafaraj93 no dla pełnoprawnego motocykla i tak nie zadziała. Bo optymistycznie wyjdzie ze 180-190kg z platformą.

Raczej żaden hak nie da rady.

Jak duże auto - może załaduj do bagażnika? Albo po prostu przyczepka...
@11mariom: przyczepka to wieksze koszta zreszta nie mialbym gdzie jej potem postawić niestety a pozatym jak sie jedzie z przyczepką to też trzeba mieć do tego większe umiejętności ktorych ja nie posiadam ponieważ nigdy w zyciu nie jechałem z przyczepką do bagaznika moze by wlazl ale czy to zgodne z prawem? czy to wogole zdrowe dla motocykla zeby lezał na boku?
@rastafaraj93: chyba nie ma przepisu, który zabrania przewożenie w bagażniku. Jedyne co to musi być zabezpieczony i tyle. Ale nie dam ręki uciąć co na to policja w DE czy NL.

Samemu moto nic się nie powinno stać - pytanie tylko czy nie pociekłyby jakieś płyny. A jakbyś go włożył to pewnie nie na płask tylko pod kątem - pewnie nawet podobny do tego jaki można osiągnąć w zakręcie ;P
@rastafaraj93: Przede wszystkim, ten profil z mocowaniem taśmy wystaje mocno - niezgodnie z przepisami - poza światła (ładunek wystający z tyłu pojazdu oznacza się ... na ładunku lub na tarczy na jego tylnej płaszczyźnie albo na zawieszonej na końcu ładunku bryle geometrycznej.