Wpis z mikrobloga

Czytałem sobie artykuł o tej ustawie o broni od PIS i zobaczyłem dość ciekawy komentarz.

Kolego kochany weź mi powiedz w jaki sposób projekt panów Jarosława Lewandowskiego i Andrzeja Turczyna był pro obywatelski? Projekt ich autorstwa zakładał ograniczenia w pojemności dostępnych dla cywili magazynków w karabinach do 10 naboi, obecnie takiego limitu nie ma i w projekcie autorstwa PiS, też nie ma. Dalej dopuszczenie dla cywili broni wyposażanej w tłumiki dźwięku, projekt Romb sprawy nie ruszał, projekt PiS zezwala. Kolejna sprawa to właśnie amunicja w sklepach z bronią leży chińska i ruska amunicja wojskowa do kałacha, legalnie dostępna do kupienia amunicja ze stalowym rdzeniem, teraz dzięki projektowi PiS będzie można kupić tego typu polską amunicje. No i wisienka na torcie, obecnie moją broń sportową (np. pistolet kal. 9mm) mogę nosić cały dzień po mieście za paskiem. Projekt 'obywatelski' miał tego zakazać, nakładając na mnie obowiązek egzaminów, natomiast projekt PiS znów sprawę strzelcom upraszcza. W połączeniu z nowymi przepisami o obronie koniecznej, to niestety projekt PiS okazuje się być strzelcom przyjazny. Nie dajmy się omotać geszefciarzom co na siebie mówią 'trybun ludowy od broni' - jeszcze za tą przyjemność kasę zbiera od ludzi. Dodam jeszcze, że rząd PiS zaskarżył dyrektywę Bieńkowskiej, na którą się tutaj powołuje autor tekstu. Duże są szanse, że ta dyrektywa upadnie, więc nie ma co się nią interesować. Po za tym nie zapominajmy, że wdrożenie dyrektywy leży po stronie rządów krajowych i można założenia dyrektywy całkowicie obejść, w przeciwieństwie do tego co tutaj sugeruje autor. Dyrektywa unijna to nie słowo Boże, można obejść.


#bron #czarnoprochowycontent #strzelectwo #4konserwy
  • 3