Wpis z mikrobloga

No to zagwozdka dla prawaka. Mózg się gotuje, co tu zrobić? Zakopać bo Komisja Wenecka? Nie no bo bronią nauki polskiego na Ukrainie. Wykopać? No też nie, bo przyznanie Komisji Weneckiej racji w tej sprawie umacnia jej stanowisko o Polsce. Ej Mati! Będziemy udawać że się nie stao.

Według oficjalnej opinii Komisji Weneckiej, krytyka nowej ukraińskiej ustawy oświatowej ze strony sąsiadów Ukrainy jest uzasadniona. Zaznaczono, że zabrania ona nauczania w językach mniejszości narodowych w szkołach ponadpodstawowych i przedstawiono konkretne zalecenia.


https://www.wykop.pl/link/4055651/komisja-wenecka-krytyka-ukrainskiej-ustawy-oswiatowej-jest-uzasadniona/
#polityka #neuropa #4konserwy #ukraina
  • 12
@szczebrzeszyn09: No ja czytałem szerszy tekst a nie wyrywki i interpretacje Kresow.pl. Jedynym jezykiem jaki wg KW jest wymieniony jako dyskryminowany to j. rosyjski. A ja od poczatku zwracałem uwage, że on jest gorzej traktowany.
KW pisze, że przepisy pozwalajka jezykom mniejszosci z UE w tym polskiej korzystac z nauczania bo sa pewne zapisy. Zaleciła ukrainskiej stornie aby korzystała z nich maksymalnie korzystnie dla mniejszosci. Ukrainska strona deklaruje, ze tak zrobi.