Wpis z mikrobloga

@AlbertRosenfield ej, ale ja nie mam nic przeciwko wzajemnej pomocy samej w sobie - mam coś przeciwko zastraszaniu mnie w stylu "plac, albo pójdziesz do więzienia". Wielu Ludzi nie jest obojętnych na krzywdę innych, prawda. Sam chętnie płaciłbym na organizacje charytatywne pomagające ludziom w potrzebie. Ale zmuszanie ludzi do pomagania innym jest moim zdaniem niemoralne.
@tyrytyty: a czy możesz mi pokazać jakakolwiek taka organizacje w historii świata na poparcie swojej wizji? Drugie primo, jeżeli jest to lepszy system to dlaczego osoby go popierające nie założą takiej organizacji i nie zaczną żyć w ten sposób na własnym terytorium tylko żyją w „tym złym” systemie?
@wysprzeglik

1) wyobraź sobie że mówisz to samo do abolicjonisty w roku 1550

2) bo nie ma na świecie miejsca nieobjętego władzą państwową. Średniowieczne Islandia i Irlandia miały przykłady prywatnej egzekucji prawa. Jak podróże kosmiczne staną się cenowo przystępne dla normalnego człowieka to może wtedy będzie można sobie polecieć gdzieś, gdzie macki państwa nie dosięgną ( ͡º ͜ʖ͡º)
@wysprzeglik czemu te rzeczy nie mogą być dostarczane przez rynek?


@tyrytyty: no weź. Bez urzędnika i 2 ustaw to obywatel nie da się rady nawet podetrzeć.

A co dopiero np zorganizować ochronę. Przecież wszystkie firmy ochroniarskie i te dla marketów/cieciów i te dla VPIów to są państwowe.
@decentralizacja: co, prywatna firma będzie dostarczała i kontrolowała walutę?


@wysprzeglik: tak, są setki takich walut, np w grach. Jak ktoś głupi powie "hehe przecież to gry jak to" to przypomnę iż rynki te są warte miliony USD.

Ale jeszcze lepsza jest waluta której nikt nie kontroluje - czyli Bitcoin.

Oprócz tego, złoto, srebro. Państwo nie powinno zajmować się kreacją pieniądza, tylko obroną granic.