Wpis z mikrobloga

@tyrytyty: albo jesteś bardzo młody, albo nie masz pojęcia o gospodarce albo jesteś skrajnie głupi bo kto inteligentny może popierać likwidacje podatków albo powszechnej opieki zdrowotnej i emerytalnej. To jest dla mnie niepojęte!
@wysprzeglik zamiast wysnuwać niczym nie poparte projekcje poleciałbym poszerzyć horyzonty i zejść z konika wyższości moralnej. Wyobraź sobie, że idee wolnościowe są rozwijane przez osoby znacznie mądrzejsze niż autystyczny Korwin, który i tak bardziej pasuje do altprawicy niż do liberalizmu.

@AlbertRosenfield musimy? Czemu?

I proszę nie używać argumentum ad somalium xd
@tyrytyty: No dobra nie musimy xD Ale generalnie większość ludzi (mój różowy) widząc że ktoś ma źle nie potrafi mieć #!$%@? (jak ja) i dbać tylko o siebie i najbliższych. Ludzie to zwierzęta społeczne, a tylko silne społeczeństwo może przetrwać więc trzeba dbać też o innych, i tu niestety nie zadziała selekcja naturalna bo tak jak napisał AS w Wiedźminie w takim świecie nie przetrwaliby najsilniejsi tylko największe #!$%@?. Więc wzajemna
@wysprzeglik no moim zdaniem istotna właśnie, bo:

1) kupienie czegoś od podmiotu prywatnego jest dobrowolne, więc nie będzie w społeczeństwie instytucji mogącej zmuszać ludzi do robienia rzeczy, których nie chcą robić (a także zakazywania ludziom robienia rzeczy, które nie godzą w wolność innych) - zabranianie ludziom pokojowych działań jest imo niemoralne, a państwa mogą przekształcać się w totalitaryzmy/autorytaryzmy; każde państwo minimalne w historii szło w kierunku zwiększania władzy rządu (więc bajki Korwina