Wpis z mikrobloga

właśnie siedzę piewszy raz na nocnej,bo mój kuzyn chciał formata ale coś #!$%@?łem i mam jakiś problem z BOOTMGR że komputer nie może znaleźć, ktoś ma może jakieś rozwiązanie? mam czas do 6 rano (choć w trakcie pisania tego postu coś ruszyło to może samo się naprawiło)
  • 10
@irekgr1: wypal sobie na nowo pendrive z obrazem i zwróć uwagę wypalasz MBR dla BIOS czy chyba CSM pod UEFI. Jak pod UEFI to ustaw na kompie w BIOS żeby SATA było po AHCI i bootowanie po UEFI.
@HachiRoku: jestem na informie ale za #!$%@? nie wiem co tu mi napisałeś ale szanuje, pendrive coś ten laptop nie czyta więc problem (bo to na płytce) ale o dziwo ja już ten format odpalam kilkunasty raz i teraz zadziałało
@irekgr1: jak masz iso tego wynalazku to wypal sobie rufusem na usb. Najpierw na CSM dla uefi (chyba csm...) i próbuj bootować. Jak się nie uda to szukaj opcji bootwanie, secure boot, sata i kombinuj. Jak nie pyknie to wypalaj MBR i instaluj.
@HachiRoku: ok dzięki za pomoc ale już naprawdę wszystko się samo ogarnęło i już sprawa jest zamknięta w sensie temat ale szanuje za taką znajomość informatycznych zagadnień które powinienem umieć ale nie chce mi się uczyć