Wpis z mikrobloga

Mirki kupilem sobie maście salumin activ, mucosit. Dodatkowo dobrą pastę i szczoteczkę.
Mimo wszystko nadal czuje że dziąsła bolą, wątpie że jakikolwiek ząb promienuje bo miałem wszystkie robicone może z 3 miesiące temu jedyne co nie zrobiłem to usuwanie kamienia. Ząbki mam zdrowe i białe ale strasznie nadwrażliwe dziąsła co możecie plecić ?
#dentysta #stomatologia
  • 10
  • Odpowiedz
@miholp94: no tylko właśnie dziąsła nie są czerwone, a z nfz poszedłem do prawatnego co by mnie w #!$%@? nie robił.
I co ? obejrzała wszystkie powiedziała że zęby są okej. a że kamień tak do końca roku najlepiej usunąć.
Ja mam niestety chyba od zawsze takie wrażliwe dziąsła.
Nie palce, kawe tylko pije :(
Ide się jutro zapisać do dentysty myślałem że coś oprócz maści można doraźnie stosować.

Higienę niestety
  • Odpowiedz
@ChanceTheMikroblog: Najczęstsza przyczyna zapalenia dziąseł to płytka nazębna i zmineralizowana płytka nazębna, czyli właśnie kamień. Usuń kamień, popracuj nad higieną i będzie po kłopocie.
Nie używaj miękkich szczoteczek, bo nie doczyszczają, chyba że inaczej się nie da, bo Ci się z tych dziąseł leje. Jak ciężko wejść między zęby nicią, to pomyśl o irygatorze. I skupiaj się na okolicy przydziąsłowej zębów, tam siedzi zawsze dużo płytki i ludzie często to pomijają.
  • Odpowiedz
@m4tthew: pomysłka mam średnią od około roku wydaje więcej na szczotki ma fajne okręgi w środku
W tym tygodniu jeśli pozwoli (bo muszą być najpier ev. zęby wyleczone dopiero potem można usuwać kamień, postaram sięto zrobić jak najszbyciej. Tak jak na gife właśnie czyscilem ale potem oduczylem sie tego i czysilem inaczej dobra, porady są czas nad tym popracować, dzięki wielkie ! :)
  • Odpowiedz