Wpis z mikrobloga

Siemka mirki
Ostatnio miałem wymieniać świece żarowe, 2 prawdopodobnie są uszkodzone.
Wczoraj byłem w trasie i zauważyłem dziwne objawy w aucie. Jakieś 20km auto przejechało bez problemu, potem co jakiś czas występowały objawy, tj. drżenie na kierownicy, głośna praca silnika, jakieś stuki. Problemy te ustępowały co jakiś czas, po czym znowu się pojawiały. O co może chodzić, uszkodzone świece mogą wywoływać takie skutki?
A może rozrząd się odzywa? Wymieniany był przy 236k km. Teraz jest już ~287k, jak na zdjęciu.

to nie świece żarowe one są tylko do rozruchu, później w dieslu sa po prostu wyłączone bo są niepotrzebne.

@gumon: Dzięki za odpowiedź, a więc co to może być?
#toyota #avensis 2.0, D4D, 2001r.
#mechanikasamochodowa #motoryzacja
danio_96 - Siemka mirki
Ostatnio miałem wymieniać świece żarowe, 2 prawdopodobnie są...

źródło: comment_U1zx3MefN9oW0t67VuIYm4VahjsqH5u3.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@danio_96 jedz do kogoś z jakim interfejsem może są jakieś zapisane błędy w sterowniki , możesz zobaczyć np czy się gdzieś nie zapowietrza ,ale pewnie byś miał wtedy problemy z rozruchem , może być też walnięty wtryskiwacz no w sumie wszystko ;) to takie wróżenie. ;)
  • Odpowiedz
@danio_96: Skoro pojawia się to w odstępach czasu to nie jest usterka stała,świece sprawne czy nie po osiągnieciu przez silnik temperatury roboczej są nieważne,poszukaj może informacji czy auto posiada dpf lub inne ustrojstwo bo objawy najbardziej pasują mi do wypalania filtra.
  • Odpowiedz
@Minesr33: @gumon: Dzięki za odpowiedź. Z tego co wiem to w tym aucie nie ma filtra DPF. Dopiero od 2004 Toyota zaczęła je montować.

A nie masz problemów z odpalanie, gaśnięciem auta?

@strawberian: Nie, teraz słabo pali, ale to wina tych świec. Z gaśnięciem nie ma problemów.
A może źle wyważone koła? Ostatnio wymieniałem na zimowe u wulkanizatora i może tu poszło coś nie tak?
  • Odpowiedz
@danio_96: swiece podczas normalnej pracy silnika raczej niewiele maja do gadania. Moze jak to w D-4D, uklad wtryskowy i/lub glowica/UPG? Bo przesuwajace sie tuleje cylindrowe to raczej w 2.2...
  • Odpowiedz