Wpis z mikrobloga

Czy mały #minivan może mieć 1.2 pod maską? Jak się okazuje #renault twierdzi, że tak, ponieważ niedawno jeździłem złotym #scenic z takim motorem benzynowym. Wyżyłowano z niego 130 KM i powiem tak - no nie tędy droga.
Owszem auto się porusza, ale poza miastem jest niemrawe, a do tego wcale mało nie pali.
Co jeszcze zaskakuje w #renault? 20-calowe koła, które są ogromne (współczuje posiadaczom ewentualnych kapci lub pogiętych felg), ale nie wpływają znacznie na obniżenie komfortu jazdy. I słowo komfort jest w Scenicu najważniejsze - to świetny kanapowóz z dużą ilością miejsca (również w bagażniku) i sporym wyposażeniem oraz elektroniką - byleby się szybko nie psuła.

Więcej w teście!

#motoryzacja #samochody #motopodprad
Pobierz
źródło: comment_NAu9GX3BBv43rQF9kaf25MX75bwbzzwl.jpg
  • 15
@stopaotestuje: w Talismanie jest jednak 1.6 a nie 1.2 którym zresztą niczego nie brakuje poza mocą, to są dobre silniki jako entry-level czy może średni poziom w danym segmencie w bardziej wyżyłowanych wersjach.
a do tego wcale mało nie pali


@stopaotestuje: swoją drogą to mnie zawsze wybitnie denerwuje w salonach gdy sprzedawcy usiłują mi wciskać te swoje kocopoły o niskim spalaniu w malutkich silnikach w dużych nadwoziach poza miastem.

Zawsze, absolutnie zawsze po jeździe próbnej i porównaniu wyników (moja jakaś większa benzyna vs to coś) winny jest nowy samochód, złe operowanie gazem albo zbyt dynamiczna jazda. Z kolei jak mi sprzedawca pokaże jak 'prawidłowo'