Wpis z mikrobloga

Witam was Mireczki. Potrzebuje pomocy. Kupiłem 4 dni temu Renaul Megane 2 Grandtour 1,5 Dci 105KM . Dziś sprawdziłem poziom oleju. Okazało się że jest niski. (Tak czy tak musiałbym go wymienić). Ale teraz pojawia się problem. Nie ma kartki jaki byłzalany wcześniej olej. I co teraz robić ? Przebig auta to 263,5k km. CO zalać ? Pół czy pełęn syntetyk. I jeszcze inna sprawa. Jaki dokłądnie ? POMOCY
#motoryzacja #renault #mechanikasamochodowa
  • 13
przy takim przebiegu lepiej pół-syntetyk co 10 tys bo lepiej nie ryzykować


@Sepp1991: ja #!$%@?, co za januszowa rada. do auta z turbo połsyntetyk. bój się boga. przebieg nie ma wpływu na to jaki olej lejesz, tylko to co przewidział producent.

@ant00l: kod silnika K9K764? masz DPF? jak na drugie pytanie odpowiedź brzmi nie a na pierwsze tak i chcesz olej dobry i tani to kup Shell Helix Ultra Diesel
@ant00l: pełny syntetyk najczęściej używany do diesli to 5na 30 i nie daj sobie wmówić ze stary to można lac gorszy , ten silnik jest wrażliwy na jakośc oleju , panewki nie mają zamków więc nie można go wymieniac co 30 k jak przewidział producent tylko max co 15 k nalotu
@scheele13: hm ,tak do końca przebieg nie jest potwierdzony i nie wiadomo jak często ktoś zmieniał olej.
Nie wiadomo jaka była historia wymian i jaki olej był stosowany.
Zasada jest jak od nowości pełen syntetyk to tak do końca.
Jak nie wiemy to pół -syntetyk i wymiana co 10 tys.
Jak był wcześniej stosowany jakiś tani/gówniany olej to po takim lub większym przebiegu pełen syntetyk może
nam znacząc wyciekać .
To
@Sepp1991 w moim obecnym samochodzie mam przebieg ponad 300k, zero historii na jakim oleju jeździł i latam na syntetyku. I jakoś nic nie wycieka. Twoim tokiem myślenia powinienem używać mineralnego 15w40 a wtedy układ zmiany faz rozrządu szybko by padł.