Wpis z mikrobloga

Prawda w oczy kole.

Mufti Ligi Muzułmańskiej RP Nedal Abu Tabaq był gościem Radia RMF FM. Żalił się, jak to źle żyje się muzułmanom w Polsce, ale tak skandalicznego porównania chyba nikt nie mógł się spodziewać. I to ze strony przedstawiciela religii, której niektórzy wyznawcy szczycą się nienawiścią do Żydów.


Oto ta skandaliczna i żenująca zdaniem "prawaków" wypowiedź:

Szczerze? Ja jestem optymistą, choć ostatnio jest to trochę mniejsze u mnie, ale szczerze mówiąc, nie wykluczam, że za kilka, maximum za kilkanaście lat - mam nadzieję, że się będę modlić o to, by tak się nie stało, że będę musiał mieć numer. Żydzi mieli w obozach numery, ja będę miał akurat kod kreskowy. Jeśli pan mi powie choć jedną różnicę, którą pan widzi tutaj, w 1938 roku, a 2017 roku, to jest tragedia, żeby w Polsce ktoś do Sejmu wchodził z taką koszulą "Polska nie dla muzułmanów" to jest tragedia


A tutaj znalezisko naszych kochanych nazioli:
https://www.wykop.pl/link/4041473/zenujace-slowa-muftiego-ligi-muzulmanskiej-w-polsce/

Mój komentarz:
Nawet jeżeli ktoś uważa, że sytuacja nie jest symetryczna to jakim prawem odbiera możliwość innej oceny sytuacji i to osobie najbardziej zainteresowanej. Idea wolności słowa chyba przekracza naziolski potencjał intelektualny. A co do samego porównania, to uważam, je za całkiem trafne. Znieczulica jaka bije z komentarzy na głównej jest tego dosadnym dowodem.

Rekiny zagryzły emigrantów - dodanie linku "ratujmy rekiny", "oby rekiny się nie pochorowały"
Rozbite szyby w centrum muzułmańskim - "kto ich tu zapraszał" (wolność wyznania w konstytucji?)
200 ofiar zamachu w Egipcie - "niech się wybijają", "znów kilku mniej"
itd itp

Zamieńcie sobie słowo "imigrant" w rakowych komentarzach na słowo "żyd" i mamy "Der Stürmer" z połowy lat 30-tych.

#neuropa #bekaznarodowcow #polityka #ksenofobia #nacjonalizm #islam
  • 26
@ediz4:

Nacjonalizm nie ma nic wspólnego z nazizmem


XD no to żeś dowalił do pieca. Człowieku nacjonalizm był jednym z podstaw nazizmu. Siebie samego oszukuj, ale mnie raczej nie dasz rady.

Postawa nacjonalistyczna nie jest autonomiczną i kompletną ideologią, lecz zbiorem zasad, które są lub były wyznawane przez różne odmiany prawicy (Narodowa Demokracja, Kemalizm) lub lewicy (Jakobini, Czerwoni Khmerzy). W historii występowały różne typy nacjonalizmów, np. narodowy konserwatyzm, narodowy liberalizm, narodowy
@lakukaracza_:

XD no to żeś dowalił do pieca. Człowieku nacjonalizm był jednym z podstaw nazizmu. Siebie samego oszukuj, ale mnie raczej nie dasz rady...

Nie nacjonalizm a szowinizm. Udzielasz się w wątkach filozoficznych a stosujesz tak tanią manipulację. Bo nie podejrzewam Cię o brak znajomości znaczenia tego terminu.

Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze życia oraz polityki. Głosi solidarność wszystkich grup i
Niemiecka skrajna odmiana faszyzmu


@ediz4:
Na kurde pierwszym miejscu masz wymienione.

Następujące elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykapitalizm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu[5][6][7][8][9][10][11].


Czyli sam się zaorałeś. Lipa.

Zamienianie słowa na szowinizm nic nie zmienia, i wiem, że chcecie się odciąć od osiągnięć poprzedników, ale tak się niestety nie da, musicie nieść na barkach zbrodnie nacjonalistów
@ediz4: Brzydze się waszym zakłamaniem, tak więc szkalowanie tylko hobbistycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkoda mi tylko normalnych ludzi którzy muszą dzielić z wami łatkę "Polak"
Cytując klasyka "Coście sk....syny uczynili z tą krainą"
Czyli sam się zaorałeś. Lipa.


@lakukaracza_: Sam się orasz. Szowinizm jest skrajną odmianą nacjonalizmu więc mówienie że to nacjonalizm to zwykła tania manipulacja. Bo chyba masz na myśli konkretny odłam a więc nazistów którzy byli szowinistami.

Zamienianie słowa na szowinizm nic nie zmienia...

Oczywiście że zmienia bo od tego powinno się zaczynać jakąkolwiek dyskusję. Maglowanie pojęciami w twoich rękach to zbrodnia na inteligencji każdego człowieka który to czyta. Ty już nazwałeś
Jeśli pan mi powie choć jedną różnicę, którą pan widzi tutaj, w 1938 roku, a 2017 roku


@lakukaracza_:

- nie ma getta ławkowego
- nie ma regularnych napaści na muzułmanów (ile mieliśmy ataków chuligańskich na centra muzułmańskie? w porównaniu do napaści na Żydów w 1938?) ani tym bardziej pogromów; tylko w jednym miesiąciu 1938, tylko w Warszawie, zabito 4 Żydów i pobito ponad 200 setek [1]
- nie ma numerus clausus