Wpis z mikrobloga

@Multigatawny: jasne że poczekam aż stanieje. nie miałbym tego problemu gdyby to głupie pudło ps4 odtwarzało gry z psx, bo mam kupioną cyfrową kolekcję ale na tym złomie nie włączę, więc muszę czekać aż ps3 wróci do mnie.
@Eqeminiv developerzy nie ograniczyli się do odświeżenia grafiki tylko projektowali wszystko od nowa, w niektórych miejscach żeby przejść poziom wymagana jest spora precyzja a przy nie do końca dopracowanym sterowaniu to często jest dość trudne. Takich choke pointów jest trochę.
@Multigatawny: Nie projektowali niczego od nowa. Musieli po prostu odtworzyć levele z oryginałów, bo sam kod był robiony od zera. Poziomy są świetnie odwzorowane względem oryginału. Ciężko też mi się zgodzić co do sterowania. Ba, w remasterze przenieśli nawet sposób poruszania się Crasha z 2/3 do jedynki, więc jest bardziej dopracowane niż w oryginale. Problemem są tylko na nowo zrobione hitboxy, które teraz mają okrągłe krawędzie, a nie ostre.
@Eqeminiv sorka, miałem na myśli że tworzyli levele od zera na podstawie tych z oryginału, a w sumie co do sterowania to raczej bardziej moje odczucie jako osoby która u siebie gra tylko na pc(w nowego crasha grałem parę godzin u znajomego z studbazy). Poza tym ostatni raz w oryginał grałem z 10 lat temu, ciężko zapamiętać szczegóły, niemniej pamiętam że bawiłem się wyśmienicie.