Wpis z mikrobloga

Za około tydzień-dwa rozpocznie się festiwal #!$%@? psiarzy i innych "przyjaciół zwierząt" pt. "nie strzelam w sylwestra 2017". Obowiązkowo jako wydarzenie na Facebooku. Proponuję stworzyć "Strzelam w Sylwestra 2017". Szkoda, żeby ta piękna tradycja zanikła przez ameby, które nie potrafią zająć się swoimi pupilami i wymagają, żeby to świat dostosował się do nich. Fajerwerki są raz w roku, serio nie możecie dać im czegoś na uspokojenie i poprosić kogoś/zapłacić, żeby z nim został? Albo sami z nimi zostańcie, chcieliście psa to bądźcie odpowiedzialni. Mnie cały rok #!$%@?ą gówna na trawnikach i chodnikach, szczekanie, ujadanie i skakanie po mnie waszych durnych psów. #psy #sylwester #oswiadczenie #zalesie #gownowpis
  • 62
  • Odpowiedz
@nama: w takim razie czemu stworzył pogotowie dla dzikich zwierząt nie zapewniając im dobrych warunków? Trzeba było stworzyć pogotowie na uboczu, gdzie mogłyby mogły żyć w ciszy i spokoju od zgiełku miasta.
  • Odpowiedz
napisz to mojemu wujkowi, który prowadzi leśne pogotowie dla dzikich zwierząt. Ma pod opieką ponad 300 zwierzaków od wilków przez rysie po wszelkie ptactwo aż po zające czy sarny. To co się dzieje u niego w sylwestra to jest tragedia, ba, rokrocznie przez fajerwerki jakiś podopieczny umiera, najczęściej są to sarny. Padają na zawał serca. Wstrzały to nie jest tylko trauma dla psów ale masy innych zwierząt w tym tych leśnych. Warto
  • Odpowiedz
@4kroki: bo może pracuje zawodowo w Katowicach od lat a pogotowie NIE JEST jego sposobem na zarobek? Może ma rodzinę, a jego ośrodek który stworzył 24 lata temu (!) rozrósł się podobnie jak okolica, która wtedy wyglądała zupełnie inaczej i była wielką dziurą z polami wokół?
Skąd taka ignorancja w ludziach i jad kiedy ktoś robi coś dobrego. Z fartem.
  • Odpowiedz
@szatniarz01: Jak nie widzisz różnicy między burzą, na którą człowiek nie ma wpływu a miedzy fajerwerkami, którymi ktoś celowo napieprza seriami to nie wiem o czym mamy dyskutować. Można nie narażać zwierząt po prostu nie strzelając i nie powodując dodatkowego stresu. Burza nikogo o zdanie nie pyta, nie myśli i nie ma posiada czegoś takiego jak empatia bo jest jedynie zjawiskiem.
Skoro są straty w burze to co tam, jeszcze
  • Odpowiedz
@4kroki: Przecież fajerwerkami się #!$%@? nawet w największych wiochach, nie tylko w miastach. Realistycznie jest to nie do uniknięcia. Trzeba by wszystkie zwierzęta upchnąć (i w jakiś sposób kontrolować) w najbardziej odosobnionych miejscach, ale takie istnieją głównie dlatego, że niezbyt da się tam przeżyć, albo jest to ogromnie trudne. Tam gdzie się da zawsze są ludzie, nawet jak ich jest mało to nawalać będą, tak było i będzie.
  • Odpowiedz
@4kroki: wystarczyłoby przez chwilę zebrać się na refleksję, że życie nie jest czarno-białe.

czemu stworzył pogotowie dla dzikich zwierząt nie zapewniając im dobrych warunków?


a to jest bardzo poważne oskarżenie i bardzo niesprawiedliwe słowa w stosunku do tego człowieka, dlatego właśnie się spinam.
  • Odpowiedz
@szatniarz01:

piękna tradycja


No w #!$%@? piękna xD #!$%@? janusze rzucający petardy i zasyfione ulice po tym. Miejskie pokazy są ok, poza tym powinno się zakazać tego gówna. Z tego powodu też obrazki typu tego od @enforcer to inwalida. Miejskie pokazy na różne okazje =/= 100k sebków rzucających petardy na ulice.
  • Odpowiedz
@nama Szczerze to mam mówiąc brzydko #!$%@? w te Twoje sarny. Jest tradycja, żeby w sylwestra obchodzić hucznie i głośno , toteż ludzie to robią. A jak się komuś nie podoba to już jego problem :)
  • Odpowiedz