Wpis z mikrobloga

@salomea7: @Ayano: Ja rozumiem i się z wami zgadzam, tylko spojrzyjcie kiedy ten przepis powstawał. Nie wiem jak wtedy było z ergonomią. Może czas na nowelizację prawa, jak już mamy regulowane pasy.
  • Odpowiedz
Niezależnie od tego, czy kogoś ten pas drażni, czy nie, to przypominam, że jeśli samochód (komputer) podkładowy wykryje zapięty pas to przy wybuchu poduszki powinien odpalić też pirotechniczny napinacz pasów bezpieczeństwa, który ma trzymać ten głupi ryj z daleka od poduszki powietrznej, na której się można po prostu udusić.
  • Odpowiedz
@estkt:

Raz widziałem na szkoleniu BHP co dzieje się z twarzą w okularach po wystrzeleniu poduszki, gdy ciało leci bez pasów do przodu.

Od tamtej pory zapinam nawet przy przeparkowywaniu.... Nie ufam, że przy niskich prędkościach się nie uruchamia.
  • Odpowiedz
@estkt: chcesz sobie przestawić samochód 50 metrów na inne miejsce parkingowe, tylko szybciutko bo ktoś je zajmie, ledwo ruszysz z miejsca i zaczyna się to cholerne miganie, pikanie, aż ci w głowie dzwoni, a chciałeś przejechać raptem 30 sekund
  • Odpowiedz
@enzojabol @Massad całą ciążę zapinałam pasy i nie rozumiem jak można tego nie robić. Prawidłowo zapięte pasy prowadzisz po miednicy od kolca do kolca biodrowego. Przy zaawansowanej ciąży wychodzi to i tak pod brzuchem. Przecież przy niezapietych pasach pierwsze czym uderzasz o deskę rozdzielczą to brzuch, bo najbardziej wystaje. To dopiero jest niebezpieczne dla dziecka
  • Odpowiedz
całą ciążę zapinałam pasy i nie rozumiem jak można tego nie robić. Prawidłowo zapięte pasy prowadzisz po miednicy od kolca do kolca biodrowego. Przy zaawansowanej ciąży wychodzi to i tak pod brzuchem. Przecież przy niezapietych pasach pierwsze czym uderzasz o deskę rozdzielczą to brzuch, bo najbardziej wystaje. To dopiero jest niebezpieczne dla dziecka


@bird_girl: Naprawdę nie masz pojęcia o czym mówisz. Moja żona też zapinała pasy ale korzystała z takiego
enzojabol - > całą ciążę zapinałam pasy i nie rozumiem jak można tego nie robić. Praw...

źródło: comment_Gq42qySH52MYtGOLYnEeNw01Kw9oxndO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
obraz jego zony rozpaćkanej na przedniej szybie


@estkt: Idealnie pasuje tutaj powiedzenie, chcącemu nie dzieje się krzywda. Ewentualnie, sama jest sobie winna.
  • Odpowiedz