Wpis z mikrobloga

#chlebdomowy #bojowkapiekarska to już 4 mój chlebek, tym razem z połaczenia jasnych mąk 550 i 850 pszennych, zdecydownie najlepszy, najsmaczniejszy, polecam wszystkim mirkom, żaden jeszcze z tych 4 chlebow nie wytrzymal dluzej w chlebaku niz 3 dni bo zostawal zjedzony, na drugi dzien taki chlebek jest wciaz super swiezy , konsystencja wyśmienita
Pobierz
źródło: comment_BCRo1f575RYEiNXQe6XO4RFAbHlqEblq.jpg
  • 39
@Ertrael: @mrooczilla: @qwerty33: @tinka69: ja to robie tak:

do miski 300 gram maki slabej np 550, 1/10 (tak mało) łyzeczki drozdzy w proszku i 200 gram wody, wyrabacie gesta papke, to jest zaczyn, przykryc miskie i na bok na 12-14 godzin.

po tym czasie dodajcie do zaczynu wedlug wyboru , 300 gram maka pszenna jasna np 850 lub grahamowa jakies 1850, 1/2 lyzeczki drozdzy w proszku, 10 gram
@Ertrael: wedlug mnie nie, dlatego kupilem garnek a nie maszynke, powiem Ci ze ciastem drozdzowym bawie sie od wielu lat w roznych formach, i ono jak wyrosnie to bardzo lubi byc wlozone odrazu do bardzo cieplego miejsca. w maszynce tego nei masz. dlatego pizze jak robia do siup do pieca 300 stopni, to samo w piecach chlebowych, to samo z ciastami.
@qhardyq: wlasnie chce wyliczyc ile pradu idzie, ale zalozmy ze piekarnik chodzi na maksa przez 1.5 godziny to jest wedlug mnie ok 2kW na godzine czyli jakies 1.5 zł prad i 2 zl maki na taki najtanszy jasny jak ten z obrazka dla mnie najlepszy plus odrobina drozdzy i soli wiec liczmy jakies 3.8 do 4 zl za taki kilogramowy chleb. I to jest robione w domu wiec pomysl ile taki
@KrowkaAtomowka: choć cenowo to nie wychodzi aż tak dużo, przeciętny chleb ma 500 gram czyli połowa tego co zrobiłeś cenowo podobnie. jeśli chodzi o piekarnik to niezależnie jaki trzeba liczyć te 1.5?( ͡° ͜ʖ ͡°) ....może sam upiekę niedługo