Wpis z mikrobloga

Z przyjemnością patrzę jak Xbox One X klepie wydajnością pecety za 5k zł. Serio, pecety do grania są teraz zwyczajną głupotą. Sam kupiłem rok temu kartę graficzną za 2000 zł i teraz czuję się jak kompletny debil, bo przepaść jest między one x jest ogromna.


#pcmasterrace żegnam, uwielbiałem być z wami. Może kiedyś wrócę. Jeśli ceny komponentów przestaną być wręcz #!$%@?
#gry #xboxone #ps4 #pcmasterrace
  • 86
@Pshemeck: @niezwornowazony: właśnie spdif mam z płyty głównej, analog też. Po hdmi leci prosto z karty graficznej do amplitunera, więc nie powinno być żadnej różnicy. Ustawione mam wszystko na 5.1 i to działa bo słychać tylne kanały. Z ciekawości pożyczyłem od kumpla Wiedźmina 3 na ps4, którego sam mam na PC no i mimo brakujących 30 klatek to dźwięk jest wręcz kinowy. Na PC też słychać przestrzeń ale nie tak
@Terem: to jest wina konfiguracji PC, a nie wyższość konsoli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dźwięk cyfrowy powinien wychodzić bit-perfect -
czyli brzmieć identycznie (niezależnie czy urządzeniem źródłowym jest smartfon, czy PC, czy audiofilski streamer), jeśli jest inaczej, to znaczy, że coś w niego ingeruje, zapewne sterowniki

Karta może nie mieć kodowania Dolby Digital / DTS i po prostu przekazuje dźwięk w jakiejś uproszczonej formie
ceny są takie same


@Magiczny_Kartofel: ta jasne. Może jeszcze powiesz że cyfrowa dystrybucja na konsoli ma takie same promocje jakie są na PC

Weź pod uwagę, że gry na konsolach możesz odsprzedać


@C_MR: Cyfrowe gry na Konsole można odsprzedać? No razem z kontem pewnie tak
Do grania na PC w 4k 60fps jeszcze daleka droga


@Terem: a na konsoli masz to 4k 60fps? Daj przykłady gier które działają w tej rozdzielczości natywnie (i nie, interpolowane 1080p czy 1440p to NIE JEST 4K) i osiągają stabilny framerate 60fps. Bo jak wpisałem to w neta i wyskoczyła mi lista to mamy takie rzeczy:

Chess Ultra - 4K, HDR, 60FPS - bez komentarza
Doom - 4K 60FPS - pójdzie
@rdy: średniej klasy pc kosztuje jakieś 3500 zł. Chętnie sprawdzę na swoim i5-3550, 16GB DDR3, GTX1070 forze, dooma, i titanfalla 2 w 4k, bo te gry posiadam. A titanfall 2 na ps4 pro i one x dobija rozdzielczością do 6k w 60fps. I nie można mówić o zwykłym upscalowaniu do 4k, checkerboard jest bardzo efektywny. Na tyle że wątpię czy zauważyłbyś różnicę z odległości 1,5 metra od telewizora, jeśli w ogóle
@Terem:
Skoro siedzisz 1,5m od telewizora to nie zwrócisz uwagi na niskie detale w 4k nawet przy 1050Ti.
Po co #!$%@? o 4k, skoro jak siedzisz daleko to nic nie widzisz?
W ogóle, sam nie czaję po #!$%@? komu 4k, bo różnica na normalnynm ekranie jest znikoma, co innego 1080p->1440p, a co innego 1440p->4k.
Wolałbym 1080p i 60fps, a nie pseudo 4k 30fps, i 1440p 30fps upscalowane do 4k.
@Terem: wymień procka na coś nowszego (bo twój ma już ponad 5 lat) i gwarantuje ci że forze i dooma na luzie pociągniesz w 4K. Titanfalla nie wiem, tej gierki nie mam

No ale sam przyznałeś że titanfall się skaluje. Ja jednak wolę stały poziom detali i rozdzielczości
ale wiesz że w perspektywie kilku lat wyjdzie na to samo doliczając #!$%@? ceny gier na konsole? Na kompa grę miesiąc po premierze kupisz sobie za 30-50% jej początkowej ceny a na konsolach zawrotne promocje w stylu 10% zniżki od 249zł xD


@rdy: Bullshit. Podaj jakiekolwiek przykłady.

Na 60 gier, które posiadam 1 czy 2 kupiłem w cenie normalnej po premierze (Cuphead za 90zł oraz oba dodatki do Wiedźmina 3 za
@Christophy: no jeśli wolisz brak cieni czy odbić ale w 4k to pozdrawiam serdecznie xD. Ja tam wolę 1440p ze skalowaniem chekerboard i HDR10
@rdy: widać że nie masz pojęcia o pecetach bo jak i doom na vulkanie jak i forza na dx12 mają mniejsze obciązenie na cpu. Nawet w wiedźminie 3 na dx11 mam ponad 100fps w 1080p, weź się doedukuj bo ja nie hejtuje tutaj pecetów tylko mówie