Wpis z mikrobloga

@simeone04: wiesz że to ultra łatwo zagłuszyć? trafisz na profesjonalistę i gówno pomoże. a inna sprawa, że jestem w posiadaniu takiego urządzonka i mam pytanie - jak rozwiązujesz temat baterii, ładujesz to co kilka dni? przecież to mega upierdliwe
@affairz: W zestawie, który kupiłem była przetwornica 12->5V. Podłączyłem ją na stałe przez bezpiecznik do akumulatora. Prądu bierze parę miliamper, więc go nie rozładuje. Zamontowałem w trudno dostępnym miejscu i zapomniałem o tym... działa już tak kilka miesięcy. Tak jak pisałem nawet po rozpięciu klemy działa jeszcze kilka godzin na wbudowanej baterii. Wiadomo, że stuprocentowe zabezpieczenia nie istnieją, ale za tą cenę na pewno nie zaszkodzi coś takiego zamontować i jeśli
@tomash_k: mieszkam dosłownie naprzeciwko, a twojego autajakoś nie kojarze. generalnie na tej nieszczęsnej ulicy ukradli sąsiadowi 2 razy auto (to samo) i odzyskał bo miał gps. 4 domy dalej zwineli piękne fioletowe mondeo (moze kojarzysz bo kolor specyficzny). mi ukradli motocykl, teraz twoje auto. to wszystko na 50 m drogi w ciagu 3 lat. złodzieje przebierają jak w ulęgałkach, a policja jak zwykle nic nie wie.
@ha_nincs_a_lo czemu?, mam obecnie audi a4b6 z 2004roku i jest rewelacyjne, nie wiem czy są inne 14 letnie auta które trzymają się tak dobrze.


Chciałem zmienić na ciut nowsze

@kmlbnd: Prowadziłem 3 BMW (moja 1 z 2008, 5 bodajże z 2002 i 5 z 2013) oraz jedną Audi A6 z 2015. I mino, że bezstopniowa skrzynia biegów z audiczki zrobiła ogromne wrażenie jeżeli chodzi o wygodę to samo auto już nie.
@simeone04:
@primemaster: niestety wszelkie urządzenia z gpsem nie zadziałają w przypadku 'poważnego' złodzieja. kradzież samochodu wygląda tak, że panowie wsiadają z zagłuszaczem sygnału i nie wyłączają go dopóki nie znajdą lokalizatora (a aktualnie zakładają że każde nowsze auto go ma)/nie pokroją go na części pierwsze. takim urządzeniem możecie sobie co najwyżej sprawdzić dokąd jeździ żona.
@primemaster: odcięcie pompy paliwa na przycisk/magnes w ukrytym miejscu. bez lawety/sporej ilości czasu się nie obejdzie. można to połączyć np. z miganiem kierunkowskazów i innymi bajerami, żeby jak najbardziej utrudnić życie potencjalnemu złodziejowi.
@cysterna: Do swojego rejestratora włożyłem starter z virgin mobile. Działa bez ingerencji przez rok. W cenie startera jest chyba 50 smsów i 300MB danych. Standardowo działa to tak, że dzwonisz na numer rejestratora lub wysyłasz smsa, a w odpowiedzi dostajesz link do google maps z pozycją rejestratora. Ja dodatkowo skonfigurowałem go tak, że co 30 sekund wrzuca aktualne współrzędne do bazy na moim serwerze i poprzez aplikację OpenGTS mogę przeglądać wpisy