Wpis z mikrobloga

@DreqX: krav maga to z mojej perspektywy okrojone jiu jitsu. Tam gdzie musisz uzyc techniki i balansu, krav maga wprowadza palec w oczy lub cios w jaja. Ale to nie sztuka walki, to ma byc skuteczne.

Jesli chcesz sparowac i sprawia Ci to frajde to idz na tajski boks. Tam jest nacisk na walke.
@DreqX: zależy gdzie trenujesz. Jeden trener/szkoła idzie w boks, drudzy głównie w noże jeszcze inni broń... Jednak każdy powinien mieszać te style.
w sumie to zgadzam się z @PtactwaWiele (prawie). To jest okrojone do minimum nie tylko jiu jitsu - ale boks, karate i parę innych sztuk walki. Trenerzy powtarzają: to ma nie być piękne, to ma sprawić, że przeżyjesz.

W mojej opinii na kravmagę nie warto iść gdy jest to
@DreqX:

Ja co prawda z Krav Magą mam małe doświadczenie, bo jakieś 6-7 miesięcy, ale planuję wracać a najbliższym czasie. Ze sportów walki podchodziłem tylko do boksu wcześniej i szybko mi się znudził. Kravka jest fajna, bo co trening dochodzą jakieś nowe elementy :) Jak ze skutecznością nie wiem, nie miałem okazji na szczęście przetestować, ale po takim krótkim czasie raczej w sytuacji stresowej zbyt wiele bym nie zdziałał.
@DreqX W mojej sekcji krav maga jest dwóch trenerów - z jednym szlifujesz techniki i ledwo się spocisz, a z drugim ciągłe sparingi, street boxing i trening wytrzymałościowy. Myślę, że wszystko zależy od szkoły, którą wybierzesz.