Wpis z mikrobloga

Hm... Ciekawa sprawa, która zwróciła moją uwagę.

Wpisałem sobie w google frazy związane z Lampartem - "Lampart Detektywi", "Biuro Lampart" itp. i ustawiłem wyszukiwanie do okresu 1 maja 2017. Żadnych informacji o prowadzonych sprawach, o wyjaśnionych sprawach, o sukcesach.

Podobnie spojrzałem na ich FB. Do maja 2017 nie ma żadnych wpisów o śledztwach, sukcesach - jedynie wpisy informacyjno-reklamowe.

Nie mówię, że to o czymś świadczy - jest przecież możliwość, że do maja 2017 działali po cichu, nie afiszowali się w mediach, natomiast od maja 2017 zmienili całkiem swoją politykę i zabrali się za głośne zaginięcia/zagadkowe śmierci - generalnie bardzo medialne sprawy.

Ale uważam, że to po prostu ciekawe i warte odnotowania.

Nie wiem czemu, ale byłem też święcie przekonany, że oni sprawą Kaczorowskiej zajmowali się dużo wcześniej, aniżeli wypłynęła sprawa Magdy Żuk i stąd mieli te informacje o powiązaniach, o "Złotym"...

Z drugiej strony, jeśli przed 1 maja było o nich w mediach bardzo niewiele, to zastanawiające jest to, że w oczach wielu ludzi, internautów uchodzą za biuro z renomą, i wzór profesjonalizmu..

#magdazuk
  • 341
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical:

A jakie są Twoim zdaniem przesłanki za tym, że zostali kupieni?


Bo alternatywą jest to, że są szczerzy i mają rację w swoich podejrzeniach ;]

Lub czysta reklama i wejście w negatywną komunikację z przedstawicielami służb, które są przez nich ośmieszane.

Mi w ogóle przychodzi na myśl to określenie, którego Miter użył wobec Markusa, że oni są tacy "dwojacy" ;P Niby profesjonaliści, ale zawsze coś można wytknąć w prezentowanych materiałach.
Strega - @horizontalvertical: 

 A jakie są Twoim zdaniem przesłanki za tym, że zost...

źródło: comment_Y4fE8OBtn3JxGVpyQRcb2SOVkK8RF9iN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Strega:

Lub czysta reklama i wejście w negatywną komunikację z przedstawicielami służb, które są przez nich ośmieszane.


Zacytuje sam siebie "Moje zdanie jest takie, wyczuli temat żeby się wybić medialnie. Wybrali 2 najprostsze metody - wykazanie braku profesjonalizmu Rutka + forsowanie wersji najbardziej "pożądanej" przez publikę + dodanie rzekomego powiązania ze sprawą KK. Zebrali info podsyłane przez internautów, jakoś to poskładali, być może dołożyli coś od siebie i mamy efekt."

Zauważ,
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical:

Jest jeszcze opcja, że mają rację i przy okazji korzystają z reklamy ;P

Zauważ, że nigdzie chyba Lampart nie ośmieszył służb, ani służby nie ośmieszyły Lamparta


A ja Ich materiały odbierałam właśnie jako wykazanie tego, że służby nie odrobiły lekcji i popełniły mnóstwo zaniedbań w zabezpieczaniu śladów chociażby. I z tego co widzę, tak samo reagują inni. To oczywiście efekt odpowiedniego zestawienia informacji - automatycznie odbiorca myśli "nie można ufać
  • Odpowiedz
Gdy pierwszy raz sie pokazaly te lampucery ...mowilem ze smierdza falszem . kazdy mowil szczujesz bo od "kwadrata" i inne brednie:) alenie mylilem sie ...to twor powstaly dla medialnych spraw.
  • Odpowiedz
@Strega:

A ja Ich materiały odbierałam właśnie jako wykazanie tego, że służby nie odrobiły lekcji i popełniły mnóstwo zaniedbań w zabezpieczaniu śladów chociażby.


Hmm, jakieś cytaty z ich oświadczeń / wypowiedzi, które mogłyby wzbudzać taki odbiór? No chyba, że nie masz na myśli sprawy MŻ, tylko KK i IW.

automatycznie odbiorca myśli "nie można ufać policji, bo oni tego nie znaleźli ani nie opublikowali, a taki Lampart jest szczery i przynajmniej
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical:

#magdazuk #lampart #magdalenazuk

Hmm, jakieś cytaty z ich oświadczeń / wypowiedzi, które mogłyby wzbudzać taki odbiór? No chyba, że nie masz na myśli sprawy MŻ, tylko KK i IW.


Wybacz, ale nie mam teraz weny na wyszukiwanie konkretnych fragmentów (poniedziałek :<).
Tak jak pisałam, to po części jest psychologia odpowiedniej komunikacji. Użytkownik jest nakierowany na odbiór treści tak, żeby zinterpretował to w odpowiedni sposób ;) W przypadku sprawy MŻ, wystarczył
  • Odpowiedz
@Strega: Za bardzo odbiegamy od głównego wątku tej dyskusji, ale muszę obadać postać tej Pani Renaty, bo coś mi tu śmierdzi :) W ogóle, to że na MŻD były zarejestrowane jakieś spółki to wcale nie oznacza, że ona faktycznie miała w nich władzę i były jej... No nie chciałbym tego wątku rozwijać za bardzo i zbytnio spekulować ale mam swoją teorię... Aczkolwiek nie wiążę się ona w ogóle ze sprawą MŻ,
  • Odpowiedz
lamapartow odszumiajo ...jak bedziecie nadawac wszystkim lanserom, pozorantom ,hienom i przypadkowym ludziom , jakies wazne role w samej smierci tej dziewczyny , to gdy sie obudzicie ,nie bedzie juz widac drogi powrotnej do tych malych drzwi w szafie - wejscia do mistycznej krainy Narnii...nie ktorzy juz go nie widza:)Narnia stala sie w ich glowach realna i tak oczywista ,ze zajeli sie szukaniem gadajacego lwa i rozmyslaniem w jakim jezyku mowi
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical: no, ale ludzie przecież nie wiedzą o którego kierowcę chodziło i czepiać się mogą też tego niezwiązanego z podejrzeniami.
Niby wydaje się oczywiste, że wywiad jest z właściwym... Ja nie śledziłam dokładnie sprawy Iwony, znam tylko te ostatnie doniesienia Lamparta i słyszałam, że ekipy były dwie, a w artykule jest tak: "W dniu zaginięcia dziewczyny A.S. rzeczywiście prowadził śmieciarkę. W załodze pojazdu były jeszcze trzy osoby."
No prowadził, to nie
  • Odpowiedz
@Strega:
To jest niesamowite jak oni odpływają...

Albo niech napiszą, że wskazali tą grupę w swoich ustaleniach co do MŻ, albo niech nie mówią nic. Bo znowu jest, że coś robią, a jedyne co, to zalinkowali artykuł, który może być niezwiązany z niczym.
  • Odpowiedz
@Strega: Zasadniczo tak to wyglada, ze przytulili sie do sprawy. Nawet nie opisali jaki byl w tym ich udział itp.
A juz związku ze sprawa M.Z.w ogóle nie widzę, wiec nie wiem co niby dedektywi zgłosili w tej sprawie...
  • Odpowiedz