Wpis z mikrobloga

Ludzie, pomóżcie :O Chcę kupić drona i byłem prawie pewny, że będzie to Phantom3 (szukam czegoś w okolicach 2-2.5k nowy). Zacząłem oglądać recenzje Sparka (tylko wersja z aparaturą) który ma być w podobnej cenie na Black Friday i jestem w kropce.

W skrócie - co wybrać, doradźcie - Spark z aparaturą czy Phantom3? Dodam, że Dron typowo do ujęć wakacyjno rodzinnych dla siebie ale będzie go równie często obsługiwał mój tata który klei filmy rodzinne ze wszystkich wyjazdów.

Dzięki.

#drony
#dji
#phantom
#spark
  • 16
@TarruTarru: jeśli na wakacje to nie ma co się zastanawiać, sparka zawsze możesz wziąć ze sobą inaczej niż samochodem, a noszenie walizki z phantomem to dramat
@Wu70: No właśnie to jest dla mnie główny dylemat - czy iść w rozmiar sparka (Ojciec lata gdzieś ze 3-4 razy w roku to o wiele lepiej z takim sparkiem niż Phantomem lecieć) ale z drugiej strony boję się, że te 14min na Sparku to będzie nic i czy nie iść w 25min Phantoma.

W skrócie dwa dylematy:
Czy mniejszy spark(to pozytyw) z gorszą baterią czy większy Phantom(to negatyw) z lepszą
@TarruTarru: kamerą raczej bym się nie martwił, a baterii po prostu trzeba kupić więcej :)
Jest jeszcze Mavic jako idealny kompromis, lepszy od obydwu ale trzeba dołożyć
@Wu70: A masz może doświadczenie czy tak "w realu" potrzebne są zasięgi rzędu 1-2km, czy wykorzystuje się raczej takie 500m do "wakacyjnych ujęć"? Pytam, bo ja to latałem w zasadzie tylko zabawkami typu Overmaxy itd, ale bez kamery :) Typowa zabawa.
@hrumque: Z tego co się doedukowałem, to z Phantomem też bez papierów rekreacyjnie za miastem bym mógł latać? Chodzi w sumie o nagrywanie krajobrazów, nie ludzi :) (Serio, ładne widoczki, nie czuję potrzeby latania da miastami).
Niestety na Mavica fundusza brak, bo to prawie 2 razy tyle :) Niestety chyba ze Sparka z kontrolerem też nici, bo X-KOM już usunął ofertę która miała być na Black Friday. I zostanie Phantom3....
@TarruTarru: rekreacyjnie za miastem nie zawracaj sobie głowy uprawnieniami ale i tak nie brałbym P3, jest za wielki. Kup Sparka z innego sklepu albo najlepiej z chin i będzie dużo taniej przecież, mavica też przemyśl, dosyć tanio się zdarza.
A jeśli przez phantoma 3 masz na myśli konkretnie wersję Standard to w ogóle odrzuć, tragiczny zasięg i nie chodzi tylko o odległość.
Z zasięgiem to wiesz, zawsze fajnie mieć więcej ale
@TarruTarru: nie ma szans, oficjalnie ma tylko 500m, a w praktyce często mniej o ile nie latasz na pustyni ;-) Standarda na pewno bym nie brał, już lepiej wtedy wziąć drona xiaomi
@TarruTarru: Spark na baterii lata ponoć 12-13 minut, ale jak chcesz brać wersję z aparaturą (czyli fly more combo) to już masz w zestawie dwie baterie, więc latasz prawie tyle co Phantomem. Ja bym brał Sparka, ale niestety nie mam obecnie funduszy ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Tutaj masz Sparka z Fly More Combo za 2.7k: https://www.amazon.de/dp/B071J7KM5Q/
A tutaj gołego za niecałe 1.7k: https://www.amazon.de/dp/B072Q1BBYY/
Dostawa darmowa. Tylko jeśli