Wpis z mikrobloga

@wujeklistonosza Była propozycja odbudowy saskiego na 100 rocznicę odzyskania niepodległości (2018). Problem jest taki, że pod placem nadal są oryginalne fundamenty, tylko że mają status zabytku (są nie do ruszenia) i jednocześnie są tak #!$%@?, że nie da rady na nich postawić budynku.
@wujeklistonosza: Dokładnie uważam podobnie. Byłem parę razy w Warszawie i zawsze Pałac Kulutry robił na mnie pozytywne wrażenie, też po przeniesieniu tam pawilonu Emilia (i bodaj ma być tam/jest palmiarnia) wraz z PKiN i Dworcem Centralnym robi się świetne miejsce z architekturą modernistyczną. Warto też byłoby się zastanowić czy przy koncepcji budowy łuku triumfalnego nie wykorzystać dawniej, świetnej budowli czyli Wielkiego Salonu.
AndrusZgc - @wujeklistonosza: Dokładnie uważam podobnie. Byłem parę razy w Warszawie ...
@wujeklistonosza: 1. akcja z PKIN to temat zastępczy dla matołów
2. PKIN i jego otoczenie to istna hekatomba dla ładu urbanistycznego. O ile sama wieża jest jeszcze znośna o tyle przyziemie to istne #!$%@? urbanistyczne.
3. Obecnie opróćz #!$%@? przyziemia to jest tam betonowy parking który wygląda makabrycznie. Prawie Houston...
4. To jest teren w ścisłym centrum metropolii i ziemia jest tam #!$%@?ście droga. Mogło by tam powstać wiele zajebistych wieżowców.
@Rga79: jest po prostu tandetny, bo taką tandetą był socreal - poczytaj o założeniach radzieckich twórców. Niby starożytne kolumny, tylko betonowe (potęga!) z płaskorzeźbami górników i hutników, a w środku pseudobarokowe złocenia ()

Nie ma co definiować funkcjonalności, ta jest intuicyjnie zrozumiała. Ten kloc nie miał być funkcjonalny, miał być wielki i pokazywać siłę socjalizmu. A w środku stajnie dla konia i MDK (zwany tu Pałacem Młodzieży),