Wpis z mikrobloga

Co nowego szykuje się w #wykopowaintegracja? - liczę na wasz komentarz co o tym sądzicie.

Został stworzony specjalny formularz, w którym będziecie mieć możliwość zgłoszenia osoby , która np. nie odpisuje dłuższy czas, olała temat.

W kolejnej edycji rozmowa z drugą osoba będzie składała się z aż 5 etapów. Podstawą jest aby każdy był wykonywany zgodnie z kolejnością.

Etap I
- w którym należy dowiedzieć się od drugiej osoby jak najwięcej podstawowych informacji. W tym celu należy zadać przykładowe pytania:

- Jak ma na imię, ile ma lat.
- Skąd pochodzi oraz gdzie mieszka.
- Czym się zajmuje na co dzień..
- Jakie ma zainteresowania.
- oraz inne, twoje własne.

Etap II
- w którym należy zadawać na przemian pytania i odpowiadać na nie.

a) Co jest największym osiągnięciem twojego życia?
b) Czym jest dla Ciebie doskonały dzień?
c) Jakiej przyjemności nie potrafisz sobie odmówić?
d) Masz swoje ulubione cytaty, życiowe motto?
e) Jakie trzy cechy innych ludzi najbardziej Cię do nich przyciągają?

Etap III
- każda para dostanie ten sam zestaw składający się z 20 zadań o rożnym poziomie trudności. Osoba A na podstawie uzyskanych informacji wybiera osobie B najodpowiedniejsze zadanie, to samo robi osoby B. Na realizację zadania będziecie mieć 3 dni.

Etap IV
- zdajemy między sobą relacje jak poradziliśmy sobie, czy zadania się podjęliście i jak je zrealizowaliście.

Etap V
- jeżeli rozmowa jest ciekawa i się klei może warto pociągnąć ją dalej? To już sami zdecydujecie.

()

Pozdrawiam :)
FHA96 - Co nowego szykuje się w #wykopowaintegracja? - liczę na wasz komentarz co o t...

źródło: comment_4AulA4Af9qiOh2KGXMa1BcfMumiR7YvQ.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FHA96: na razie mam tylko pytania, wybacz malkontenctwo :) Np. co sprzątanie pokoju, czy wsparcie fundacji, jakkolwiek jest to dobre i słuszne, ma wspólnego z integracją. Mnie osobiście podoba się idea integracji jako możliwości poznania kogoś, okazji do rozmowy, wymiany poglądów itp.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Majku_ ja bardzo lubię dyskutować, luzik mordeczko (ʘʘ). Nie uważasz, że te zadania pozwoloną w małym stopniu dowiedzieć się jaki ktoś jest a także urozmaicą rozmowę? Dla przykładu osoba B napisała, że bardzo lubi pomagać więc możemy to sprawdzić i wysyłamy jej zadanie np. Wesprzyj fundację, schronisko dla zwierząt. Myślą przewodnią #wykopowaintegracja jest możliwość poznania drugiej osoby i ja absolutnie nie mam zamiaru tego zmieniać.
  • Odpowiedz
@FHA96: niby tak, ale kurna nie do końca ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Mnie osobiście to nie przekonuje, pozostałbym przy samej rozmowie ¯\_(ツ)_/¯ Ciekawsze byłoby zadanie, by zrobić coś razem, ale z racji takich kwestii, jak odległość, byłaby to trudna opcja, bez względu na postawione zadanie. No chyba, że gry online. Niemniej jednak jeśli o mnie chodzi, to etap 3. uważam raczej za zbędny, ale to tylko
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Majku_ o trafiłeś w sedno

Ciekawsze byłoby zadanie, by zrobić coś razem,


To może spośród 20 zadań ustalacie jedno, które Wam najbardziej odpowiada i to robicie?
  • Odpowiedz
@FHA96: taka #wykopowaintegracja jest naprawdę bardzo potrzebna, w szczególności Mireczkom/Mirabelkom, którzy nie mają w ogóle (albo bardzo ograniczone) kontaktów w rówieśnikami, czy ogólnie światem zewnętrznym :-) Pewnie większość z nich w życiu nie była na zakupach (spożywczych), nie zrobiła obiadu, czy prania. Myślę, że można byłoby tą zabawę właśnie w tym kierunku rozbudować. Po 1 integracja z osobą z pary, a po drugie wspólne motywowanie się i sprawdzanie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@InsaneMaiden super to dobrałaś w słowa. Myślałem też o wprowadzeniu nieobowiazkowego etapu dzielenia sie swoim zdjęciem ale się z tego szybko wycofałem. Stwierdziłem, że niektórzy mogli by to wykorzystać w złym celu. (wystalkowanie, publiczne udostępnienie). Jak uważasz?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@InsaneMaiden oczywiście nic nie mam a wręcz cieszył bym się gdyby taka rozmowa przeniosła się na portal społecznościowy a nawet doszło do spotkania :)
  • Odpowiedz