Wpis z mikrobloga

Mam pytanie szukam roweru z myślą o szybkim jeżdzeniu po szosie, ale od typowych szos zraża mnie fakt, słaba wytrzymałośc opon. Dlatego zastanwiam się nad kupnem gravel, z mocniejszymi oponami tu moje pytanie czy przesadzam, bo planuję kupić ronina z 2017, ale wiem że głównie będę jęździł po asfalcie, tu raczej chodzi o jakieś skróty przez las albo jazda przez połatane drogi.

#rower #szosa #gravel
  • 7
  • Odpowiedz
@taytus: szytka?
Moim zdaniem dobra opona/szytka ci wystarczy, nawet jak zjedziesz z asfaltu na leśną czy szutrową ścieżkę. Komfort zerowy, ale nie przesadzaj z tą delikatnością szos.
  • Odpowiedz
słaba wytrzymałośc opon


@taytus: bez przesady, ja mam opony ze średniej półki (Rubino Pro) i przez 6kkm nie przebiłem ich ani razu a jeździłem po różnej nawierzchni.
  • Odpowiedz
słaba wytrzymałośc opon


@taytus: Kup Continentale GP4000II lub lepiej 4Season i masz 10kkm bez kapcia. Odkąd zainwestowałem trochę kasy w opony to nie narzekam na kapcie. A my tutaj wyznajemy zasadę "dzień bez offroadu dniem straconym", więc szutru, kamieni, czasem lasów u nas nie brakuje na trasie.
  • Odpowiedz
@taytus jak będziesz robił triki jak Ashton w Roadbike Party, to tak, opony będą lecieć, poza tym #!$%@?, opony padają rządziej niż w dętkowych mtb że względu na ciśnienie, to w kwestii przebić. Jeśli chodzi o czas życia, no to jasne że kostka dłużej wytrzyma niż slick, wszak więcej gumy, a i przerwania oplotu w mtb nie są takie straszne bo ścianki nie mają bezpośredniego styku z nawierzchnią, ale są różne
  • Odpowiedz