Wpis z mikrobloga

Mamy okrutny tydzień w tej serii i wiecie zapomniałem zupełnie o czymś takim jak tortury. Nie będę tworzył specjalnego tagu tortura na dziś, ale warto przypomnieć jedną z najbardziej kreatywnych i przerażających tortur w historii przy której wyklucie się ksenomorfa z Waszego brzucha jest niczym łaskotki. Ostrzegam nie dla wrażliwych.

Tortura pochodzi z Bliskiego Wschodu (zazwyczaj mówi się Persja, ale tortura na pewno ma "głębsze korzenie") i chciałbym porozmawiać z pierwszą osobą, która wpadła na ten pomysł. Skazańca rozbiera się do naga i przywiązuje się do łodzi (w innych wariantach beczka albo skrzynia z wiekiem) tak, aby nie mógł się ruszać. Nieszczęśnika karmi się go do przesady (wymioty i biegunka) i smaruje (oczy, usta, nos, genitalia, odbyt) się jego ciało mlekiem i miodem. Później zostawiacie go naturze, ale karmicie cały czas i wystawiacie na otwarty akwen, aby insekty się zjawiły: mocz i ekskrementy wypełniają łódź tworząc wewnątrz obrzydliwy, ciepły i gęsty basen. Ciało gnije i pożywiają się nim owady, ale to nie koniec, bo wewnątrz Waszego ciała zaczynają się mnożyć larwy i insekty. Przeto umieracie w konwulsjach przez wiele dni i dosłownie czujecie rozkład własnego ciała nie tylko jako zapach, ale proces.

Ach, ludzie! Cóż za wspaniały gatunek!

A jak ktoś nie ma dość jeszcze, to kiedyś był tekst o kacie z XVI wieku, który wbrew sobie musiał torturować ludzi
Artykuł

#starszezwoje - tag ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #biologia #myrmekochoria
myrmekochoria - Mamy okrutny tydzień w tej serii i wiecie zapomniałem zupełnie o czym...

źródło: comment_kV5B58XCkoXlIk6s85uLjfcdtCwtseDe.jpg

Pobierz
  • 13
@ciezka_rozkmina: @Inurri: Tortura raczej znana, bo greccy i rzymscy kronikarze chyba wspominają. Poziom kreatywności wskazuje na dogłębną wiedzę biologiczną i czysty sadyzm, więc wskazałbym może Asyryjczyków, bo Persowie są spadkobiercami kultury babilońskiej i asyryjskiej. U mnie tortura ta figuruję na I miejscu. Nie wiem czy jest coś gorszego niż umieranie w konwulsjach, własnych odchodach i czuć pełzające robaki żywiące się Waszym mięsem - i to przez kilka dni. Co ciekawe
@myrmekochoria Nie wiem czy dokładnie za to,ale po necie krąży zdjęcie kobiety z Chin skazanej na śmierć za kradzież kury - kara śmierci w postaci tortury tysiąca cięć.Też obrzydliwe i chore